رهبری یکی از اساسی ترین دلایل تداوم انقلاب است/گلزارهای شهدا باید آباد شوند، مزارهای شهدا باید زیارتگاه شود

22 شهریور 1393 کد خبر : 988612306 | بازدید : 1494

صبح محلات: شهیدی محلاتی در نماز جمعه محلات
نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نماز جمعه محلات گفت: رهبری، مردم و اعتقاد به خدا و اهل‌بیت (ع) عامل اقتدار جمهوری اسلامی ایران و تداوم انقلاب است.

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین شهیدی محلاتی روز گذشته با حضور در نماز جمعه محلات ضمن اقامه نماز جمعه به امامت حجت الاسلام ربانی پس از نماز جمعه و پیش از نماز عصر در سخنانی با اشاره به توطئه های دشمنان اسلام و انقلاب گفت: با گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی ایران دشمنان به واسطه رهبری مقتدر و آگاه، همبستگی مردم و اعتقاد مردم به خدا و اهل بیت(ع) نتوانستند به این کشور و نظام آسیبی بزنند.

 

وی در ادامه گفت: سرنوشت هر جامعه به دست افراد آن جامعه است یعنی عزت و ذلت جامعه را مردم به دست خود به وجود می‌آورند و نمی‌توان گفت سرنوشت از ابتدا این‌گونه بوده است و تقدیر و مقدرات هر جامعه‌ای به دست خود آن‌هاست از همین رو این مردم جامعه هستند که می‌توانند سرنوشت خود را تغییر می‌دهند و وقتی مردمی خواستند سرنوشت خویش را عوض کنند، یقیناً باید خود قیام کنند و انقلابی در جامعه به وجود آورند.

شهیدی محلاتی، انقلاب را جایگزین کردن معیارهای جدید با معیارهای قبلی عنوان کرد و گفت: در صدر اسلام انقلابی به دست رسول خدا رخ داد که جایگزین کردن معیارهای دینی و اسلامی بجای معیارهای غلط دوران جاهلیت بود و ملت ما نیز پس از مدت‌ها که با معیارهای غلطی مثل بی‌دینی، بی‌تقوایی و لاابالی‌گری حاکمان ستم شاهی مبارزه کرد توانست با بیان و خواستن امام راحل، درصدد تغییر این معیارها بر آیدو  اکنون شاهد آن هستیم که پس از 35 سال که انقلاب اسلامی می‌گذرد با وجود همه توطئه‌های خارجی و داخلی این نظام هنوز پابرجا و مقتدر است و مهمترین دلایل این اقتدار و استواری سه عامل رهبری، مردم و اعتقاد به خدا و پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع) است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: نقش رهبری در انقلاب اسلامی بسیار پررنگ بوده و هست و امام از ابتدا رهبری این جامعه را به عهده گرفت و انقلاب را هدایت کردند و پس از رحلت امام (ره) نیز مقام معظم رهبری، امام گونه رهبری جامعه را عهده‌دار شدند و اکنون نه‌تنها رهبر جمهوری اسلامی ایران بلکه رهبر همه نهضت‌های اسلامی هستند و در کشورهای اسلامی محبوب هستند.

وی تصریح کرد: عامل دوم بقا و پیروزی انقلاب ما مردم بودند، جبهه‌های جنگ تحمیلی، رشادت‌ها و فداکاری‌های رزمندگان اسلام و همچنین اطاعت از فرمان‌های امام راحل نشانگر همین امر است. این نشان دهنده نقش پررنگ مردم در حفظ انقلاب بوده است؛ مردم برای این انقلاب، شهیدان، جانبازان و آزادگان را تقدیم کرده‌اند و این انقلاب اسلامی برای مردم ما گران تمام شده است.
 
 
حجت‌الاسلام‌ شهیدی گفت: عامل سوم، اعتقاد مردم به خدا، پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع) بوده است. این اعتقاد بود که ما را در جنگ تحمیلی پیروز کرد زیرا مردم با عقیده می‌جنگیدند. انقلاب ما انقلاب اعتقادی است، انقلاب اسلامی که فقط در ایران رخ‌داده و نداشتن این سه عامل در انقلاب‌های دیگر باعث نافرجامی آن‌ها شده است زیرا آنان فرهنگ عاشورا و رهبری چون امام و مقام معظم رهبری ندارند.

وی در ادامه گفت: این فرهنگ باید در جامعه ما حفظ شود، فرهنگی که فریاد می‌زند " هَيْهاتِ مِنّا الذلَّة " ما هرچه داریم از این فرهنگ است، فرهنگ اسلام، فرهنگ قرآن و فرهنگ عاشورا و فرهنگ ایثار و شهادت. و یکی از وظایف بنیاد شهید، حفظ و نشر این فرهنگی بنابر تأکید مقام معظم رهبری و رییس‌جمهور است.

 

ریاست بنیاد شهید در پایان گفت: گلزارهای شهدا باید آباد شوند، مزارهای شهدا باید زیارتگاه شود و شهدا باید الگوی جامعه ما باشند. اگر ما اینجا نشسته‌ایم و با آرامش نماز جمعه برگزار می‌کنیم به برکت جان‌فشانی‌های شهدا و ایثارگران است.
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, نماز جمعه محلات, شهیدی محلاتی, رئیس بنیاد شهید, وظیفه بنیاد شهید, گلزار شهداء

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *