همزمان با هفته دولت چهار طرح عمرانی، تولیدی و خدماتی در این شهرستان به بهره‌برداری رسید/ اشتغال 38 نفری در محلات

9 شهریور 1393 کد خبر : 988612268 | بازدید : 905

 

 

همزمان با آخرین روز از هفته دولت و با حضور استاندار استان مرکزی، 2 واحد مرغداری 1 واحد تفریحی، ورزشی و یک پرژه آبرسانی بهره برداری شد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، روز گذشته و همزمان با آخرین روز از هفته دولت دو واحد مرغداری هر کدام با ظرفیت 50 هزار قطعه مرغ گوشتی، فاز دوم مجتمع فرهنگی، تفریحی نور و پرژه تصفیه خانه آب شهر نیم ور به بهره برداری رسید.

 

 

 

بهره برداری از واحد ها پرورش مرغ گوشتی

 

نخستین پروژه افتتاح شده، پروژه مرغداری گوشتی مهرگان با مساحت کل 30 هزار متر مربع و زیربنای 4 هزار متر مربع در 2 سالن و 360 مترمربع انبار بود که به بهره‌برداری رسیده و ظرفیت تولیدی در هر دوره 50 هزار قطعه بوده و در هر دوره تولید 150 تن به ظرفیت تولید استان اضافه می‌شود.
میزان سرمایه‌گذاری کل برای این طرح 15 میلیارد ریال برآورد شد، که 6 میلیارد ریال آن از طریق تسهیلات صندوق طرح توسعه بخش کشاورزی تامین شد که البته سرمایه در گردش این پروژه به 5 میلیارد ریال می‌رسد و دوره بازگشت رمایه مصرفی برای این طرح در 5 ماه برآود شده است.
ظرفیت تولید سالانه این پروژه مرغداری گوشتی 900 تن است که به شکل مستقیم برای 8 نفر ایجاد اشتغال می‌کند.
دومین پروژه به بهره‌برداری رسیده در این روز، پروژه مرغ گوشتی با مساحت کل 20 هزار متر مربع، 6 سالن به متراژ 5 هزار متر، و از این مساحت 450 متر مربع آن به آسیاب میکسر و 400 متر مربع آن به انباری برای این پروژه تعلق گرفت.
این پروژه با سرمایه‌گذاری بیش از 22 میلیارد و 40 میلیون ریال که از این میزان سرمایه ثابت بیش از 11 میلیارد و 140 میلیون ریال از محل تسهیلات تامین شده که سرمایه‌گذاری ثابت برای این طرح بیش از 16 میلیارد و 786 میلیون ریال تخمین زده شده و سرمایه در گردش این طرح در هر دوره از تولید بیش از 3 میلیارد و 272 میلیون ریال تخمین زده شده است.
این طرح با ظرفیت هر دوره 50 هزار قطعه که در هر دوره 400 تن به ظرفیت تولیدی استان اضافه می‌کند و در کنار آن برای 11 نفر از افراد ایجاد اشتغال کرده و هر 2 پروژه در منطقه صفی آباد شهرستان محلات به بهره‌برداری رسیدند.

 

 

افتتاح فاز دوم مجتمع تفریحی، ورزشی نور

 

همزمان با آخرین روز از هفته دولت مجتمع تفریحی، ورزشی نور محلات با صرف هزینه ای بالغ بر 120 میلیارد ریالی و در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع و توسط بخش خصوصی راه‌اندازی و در حال حاظر فاز اول و دوم این مجتمع به بهره برداری رسیده و فاز سوم آن نیز در دست تکمیل می‌باشد.

فاز اول این مجموعه تفریحی و ورزشی دارای شهربازی سرپوشیده با وسعت یک هزار و 200 متر مربع با شامل انواع بازی‌های کامپیوتری، محیط بازی مخصوص کودکان و...، واحدهای تجاری با برندهای مطرح پوشاک و کفش، هایپرمارکت با فضایی حدود 400 متر مربع در سال گذشته و همزمان با ولادت امام رضا(ع) به بهره برداری رسیده بود و فاز دوم شامل باشگاه بیلیارد، باشگاه بدنسازی، سالن سونا و جکوزی نیز روز گذشته با حضور استاندار به بهره برداری رسید.

 

فاز سوم این مجتمع فرهنگی، تفریحی و ورزشی متشکل از سالن کنفرانس با ظرفیت 144 نفر، گلخانه سرپوشیده به وسعت یک هزار و 200 متر مربع، سفره‌خانه و تالار پذیرایی با ظرفیت هزار نفر، رستوارن و کافی‌شاپ گردان نیز در حال تکمیل است و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

 

افتتاح پروژه آبرسانی به شهر نیم ور / کلنگ زنی تصفیه خانه آب محلات

 


همزمان با هفتمین روز از هفته دولت پروژه آبرسانی به شهر نیم ور از توابع شهرستان محلات از سد کوچری نیز روز گذشته آغاز شد. مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در آغاز بهره برداری از این پروژه گفت: در این پروژه اجرای خط انتقال آب به طول 3800 متر و به قطرهای 250 و 350 میلی متر با اعتبار 12 هزار میلیون ریال و با دبی برداشت 60 لیتر در ثانیه به بهره برداری رسیده است.

همچنین ایستگاه تصفیه آب برداشتی محلات از خط انتقال سد کوچری از دیگر پروژه هایی بود که روز گذشته توسط مقیمی استاندار مرکزی در این محلات کلنگ زنی شد.

لازم به ذکر است این تصفیه خانه که با فرآیند تصفیه فیلتر شنی با ظرفیت 100 لیتر در ثانیه کار تامین بخشی از آب شهرستان را بر عهده خواهد داشت.

 

 

آغاز کار عملیات احداث دومین جایگاه سوخت محلات

 

 ظهر روز گذشته و طی مراسمی با حضور محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی، نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار محلات پروژه احداث دومین جایگاه سوخت  شهرستان محلات کلنگ‌زنی شد.

دومین جایگاه سوخت محلات در زمین به مساحت 10 هزار متر مربع با مشارکت بخش خصوصی شامل پمپ گاز CNG، پمپ بنزین و نفت گاز در بلوار امام علی(ع) محلات کلنگ زنی شد.

 

 فاز اول این پرژه شامل جایگاه سوخت CNG در زمینی به مساحت 2500 متر مربع در گذشته به بهره برداری رسیده بود و کار احداث فاز دوم طرح شامل جایگاه سوخت بنزین و نفت گاز نیز در زمین به مساحت 7500 متر مربع همزمان با حضور استاندار در محلات آغاز شد.

لازم به ذکر است با بهره‌برداری از این طرح‌ها 38 فرصت شغلی جدید در محلات ایجاد شده است.
تگها: صبح محلات, خبر محلات, شهرستان محلات, محلات, هفته دولت, استاندار, افتتاح پرژه, کلنگ زنی پرژه, تصفیه خانه آب, خط انتقال آب نیم ور, تامین آب محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *