بهره برداری از 2 واحد پرورش مرغ گوشتی در محلات

9 شهریور 1393 کد خبر : 988612267 | بازدید : 1852

 

 

همزمان با آخرین روز از هفته دولت و با حضور استاندار استان مرکزی در شهرستان محلات از دو واحد مرغداری با ظرفیت 100 هزار قطعه در محلات بهره برداری شد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، روز گذشته و همزمان با آخرین روز از هفته دولت دو واحد مرغداری هر کدام با ظرفیت 50 هزار قطعه مرغ گوشتی در منطقه صفی آباد شهرستان محلات با حضور استاندار استان مرکزی و مسدولین شهرستانی به بهره برداری رسید.

 

نخستین پروژه افتتاح شده، پروژه مرغداری گوشتی مهرگان با مساحت کل 30 هزار متر مربع و زیربنای 4 هزار متر مربع در 2 سالن و 360 مترمربع انبار بود که به بهره‌برداری رسیده و ظرفیت تولیدی در هر دوره 50 هزار قطعه بوده و در هر دوره تولید 150 تن به ظرفیت تولید استان اضافه می‌شود.


میزان سرمایه‌گذاری کل برای این طرح 15 میلیارد ریال برآورد شد، که 6 میلیارد ریال آن از طریق تسهیلات صندوق طرح توسعه بخش کشاورزی تامین شد که البته سرمایه در گردش این پروژه به 5 میلیارد ریال می‌رسد و دوره بازگشت رمایه مصرفی برای این طرح در 5 ماه برآود شده است و ظرفیت تولید سالانه این پروژه مرغداری گوشتی 900 تن است که به شکل مستقیم برای 8 نفر ایجاد اشتغال می‌کند.


دومین پروژه به بهره‌برداری رسیده در این روز، پروژه مرغ گوشتی با مساحت کل 20 هزار متر مربع، 6 سالن به متراژ 5 هزار متر، و از این مساحت 450 متر مربع آن به آسیاب میکسر و 400 متر مربع آن به انباری برای این پروژه تعلق گرفت.


این پروژه با سرمایه‌گذاری بیش از 22 میلیارد و 40 میلیون ریال که از این میزان سرمایه ثابت بیش از 11 میلیارد و 140 میلیون ریال از محل تسهیلات تامین شده که سرمایه‌گذاری ثابت برای این طرح بیش از 16 میلیارد و 786 میلیون ریال تخمین زده شده و سرمایه در گردش این طرح در هر دوره از تولید بیش از 3 میلیارد و 272 میلیون ریال تخمین زده شده است.


این طرح با ظرفیت هر دوره 50 هزار قطعه که در هر دوره 400 تن به ظرفیت تولیدی استان اضافه می‌کند و در کنار آن برای 11 نفر از افراد ایجاد اشتغال کرده و هر 2 پروژه در منطقه صفی آباد شهرستان محلات به بهره‌برداری رسیدند.
تگها: صبح محلات, خبر محلات, شهرستان محلات, محلات, هفته دولت, استاندار, افتتاح پرژه, کلنگ زنی پرژه, تصفیه خانه آب, خط انتقال آب نیم ور, تامین آب محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *