حمایت از دولت جمهوری اسلامی بر همه لازم است

1 شهریور 1393 کد خبر : 988612259 | بازدید : 2178

صبح محلات: امام جمعه محلات

 

امام جمعه محلات: ما از تمامی دولت ها در جمهوری اسلامی به واسطه نظارت رهبری و ولی فقیه حمایت میکنیم و این حمایت و پشتیبانی بر همه لازم است و تا زمانی که رهبری از دولت حمایت کند ما نیز از آن حمایت خواهیم کرد و از خدمات دولت در یکسال گذشته نیز باید تقدیر و تشکر شود.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه‌های این هفته نماز جمعه محلات با اساره به نزدیکی به هفته دولت و شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: خدمات خوب یک سال گذشته دولت باید به خوبی به مردم اطلاع رسانی شود و به همین واسطه نیز باید از دولت تقدیر و تشکر شود.

 

حجت الاسلام ربانی در ادامه خطبه های نماز جمعه گفت:

 

ایجاد انحراف دینی یکی از مهمترین دلایل به وجود آمدن گروه‌های تکفیری و داعش است

حجت الاسلام ربانی امام جمعه محلات در خطبه های نماز جمعه خود بسیاری از جنایات و معاصی را به واسطه ایجاد انحرافات فکری در انسان دانست و عدم شناخت صحیحی دین و معرف دینی و پیروی از هوای نفس را از مهمترین زمینه های ایجاد انحراف فکری دانست و گفت: عدم شناخت دین و معارف دینی یکی از مهمترین زمینه های انحراف فکری است و امروزه گروه‌های تکفیری و داعش و ... به واسطه عدم شناخت صحیح از دین و ایجاد انحرافات فکری بدین شکل دست به جنایت در سراسر جهان میزنند.

وی همچنین پیروی از هوا و حوس را یکی دیگر از زمینه سازان انحرافات فکری دانست و گفت: طبق آیات قرآن  اگر کسی به هوا پرستی روی بیاورد پیامبر هم نمیتواند او را نجات دهد مگر آنکه خود شخص هوا پرستی را رها کند و سپس به واسطه پیامبر به راه راست هدایت شود.

وی در ادامه در خصوص راه های مبارزه با انحرافات فکری گفت:تفقه و تفکر و تبعیت از اهل بین دو راهکار مقابله با انحرافات فکری است و خداوند در روز قیامت اعمال افرادی که تفکر عمیق و صحیح در دین نداشته باشند و دین را به صورت عمیق نمیشناسند قبول نخواهد کرد و همچنین تبعیت از اهل بیت و گرفتن مفاهیم اصلی دین از ائمه معصومین و اهل بیت (ع) نیز یکی دیگر از راهکار های مقابله با انحرافات دینی است.

حمایت از تمامی دولت ها در جمهوری اسلامی/شاخصه های دولت مطلوب اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری


امام جمعه محلات با اشاره به نظارت رهبری بر دولت گفت: ما از تمامی دولت ها در جمهوری اسلامی به واسطه نظارت رهبری و ولی فقیه حمایت میکنیم و این حمایت و پشتی بانی بر همه لازم است و تا زمانی که رهبری از دولت حمایت کند ما نیز از آن حمایت خواهیم کرد.

 

وی در ادامه با اشاره به دیدار رهبری با اعضای هیئت دولت در آغازین روز های تشکیل دولت آقای روحانی گفت: رهبری در این دیدار، سلامت اعتقادی و اخلاقی، خدمت به مردم، عدالت خواهی، قانون گرایی، خرد گرایی و تکیه بر ظرفیت های داخلی را هفت شاخصه مطلوب برای دولت اسلامی عنوان کردند.


کشمکش های سیاسی در دانشگا‌ه‌ها باعث رکود علمی خواهد شد

 

امام جمعه محلات با اشاره به استیضاح وزیر علوم در مجلس گفت: اگر سیاسی بازی و سیاست زدگی دوباره وارد دانشگاه ها شود و دانشجویان و اساتید دوباره درگیر سیاسی بازی شوند روند علمی کشور متوقف یا کند خواهد شد و ما از مجلس تشکر می‌کنیم که به واسطه ایجاد دغدغه امکان رکود علمی در دانشگاه‌ها به صورت جدی با این مسئله مقابله کردند و این حرکت مجلس به نوبه خود عملی برای جلوگیری از انحراف بوجود آمده در دانشگاه‌ها بود.

تبعیض نژادی در آمریکا قوقا میکند/حقوق بشر و سازمانهای بین المللی ابزاری در دست مستکبران

حجت الاسلام ربانی با اشاره به کشتن دو جوان سیاه پوست در آمریکا به دست پلیس این کشور گفت: اگر چنین اتفاقی در ایران یا یکی دیگر از کشور های مخالف سیاست آمریکا اتفاق می‌افتاد سازمانهای بین المللی و به اصطلاح حقوق بشری فشارهای بسیار زیادی را به دولت مردان آن کشور وارد می‌کردند و با وضع تحریم ها و صدور قطع نامه های بسیار زیادی سعی در محکوم کرد دولت مردان آن کشور ها می‌کردند حال آن که در حال حاظر در مقابل اتفاقات آمریکا سکوت اختیار کرده اند.
 
بسیج سازندگی منشاء خیرات و برکات بسیار زیادی ست

 

امام جمعه محلات با اشاره به اقدامات بسیج سازندگی برای محرومیت زدایی گفت: بسیج سازندگی و حضور جوانان در روستا های محروم و کمک به محرومیت زدایی به واقع قابل تقدیر و تشکر است و گروه های جهادی علاوه بر تلاش برای سازندگی در روستا ها باید برای محرومیت زدایی فرهنگی نیز بیش از پیش وارد عمل شوند.
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, محلات, امام جمعه محلات, حمایت از دولت, استیضاح وزیر علوم

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *