اطلاع رسانی و خبرنگاری رکن تصمیم سازی است

25 مرداد 1393 کد خبر : 988612246 | بازدید : 2790

 

 

 

 

 

امام جمعه محلات، خبرنگار و خبر رسان را تصمیم ساز و اطلاع رسانی را مقدمه و رکن تصمیم گیری دانست.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام ربانی امام جمعه محلات، در جمع خبرنگاران و مسئولین روابط عمومی ادارات شهرستان محلات، خبرنگار و خبر رسان را تصمیم ساز و اطلاع رسانی را مقدمه و رکن تصمیم گیری دانست و گفت: انبیاء، خبررسانان الهی بودند که با امانت داری کامل فرامین و دستورات الهی را به مردم رساندند.

 

 ربانی با اشاره به نقش مهمی که اخبار و اطلاعات منتشره در تصمیم سازی بازی می‌کنند ،گفت: دریافت اخبار از راه‌ حس شخصی، تجزیه و تحلیل عقلی و تجربه به دست می‌آیند و در تمامی این راه‌ها امکان خطا و اشتباه وجود دارد مگر اخباری که محدود به دنیا نبوده و امکان ورود هیچ گونه خطا و خللی در آن نباشد از همین رو انبیاء الهی با اتصال به منبع وحی اخبار و اطلاعات بدون خطا را به مردم می‌رساندند از همین رو می‌توان پیامبران الهی را خبررسانان الهی دانست.

 

وی در ادامه از همه خبرنگاران و مسئولین روابط عمومی خواست با توجه به مقدمه و رکن بودن اخبار و اطلاعات منتشره در تصمیم سازی و تصمیم گیری مسئولین در کار خود کمال امانت داری را رعایت کنند و گفت: هر گونه خیانت و یا سهل انگاری در کار اطلاع رسانی که منجر به ایجاد خطا در تصمیم گیری مسئولین شود جبران ناپذیر خواهد بود.

 

امام جمعه محلات خبرنگاران را نقاد خواند و گفت: خبرنگاران باید با ریز بینی و دقت ابعاد مختلف و پنهان وقایع و اتفاقات روزانه را رصد کند و با انتشار صحیح آنها ضمن اطلاع رسانی به عموم مردم جامعه موجب اصلاح دید مسئولین و دقت در تصمیم گیری بهتر شود.

 

 ربانی یکی دیگر از کارکرد های اطلاع رسانی صحیح را مبارزه با تحریف تاریخ دانست و گفت: خبرنگاران در صورت رعایت اصل امانت داری و انتشار اخبار صحیح  با تحریف وقایع و اتفاقات توسط افراد وابسطه به جریانات سیاسی و اشخاص مقابله کند.

 

وی در پایان خبرنگاران را مدافعان واقعی حقوق مظلومین دانست و گفت: خبرنگاران افشاگران بسیاری از ظلم‌هایی هستند که در سرتاسر دنیا به مظلومین روا داشته می‌شود و اگر دوربین تیزبین و دقیق خبرنگاران در غزه نبود، این اقدامات و راهپیمایی های گسترده در سرتاسر دنیا بر علیه جنایات صهیونیست ها بر پا نمی‌شد.

 

در ادامه امرایی بخشدار محلات در خصوص بی توجهی برخی از مدیران به جایگاه والای روابط عمومی ها گفت: متاسفانه اقتدار گرایی، ترویج سیستم ارادت سالاری به جای شایسته سالاری، نگاه ابزاری به روابط عمومی و دانای مطلق معرفی کردن برخی از مدیران باعث بی توجهی به جایگاه اصلی مسئولین روابط عمومی شده است.

 

وی در ادامه از مسئولین روابط عمومی ادارات خواست باتوجه به نزدیکی به هفته دولت در خصوص برنامه ها و اقدامات سازمانها و ادارات خود در هفته دولت به نحو شایسته اطلاع رسانی کنند.

 

در ادامه جلسه برخی از مسئولین روابط عمومی و خبرنگاران نقطه نظرات خود برای بهبود کار اطلاع رسانی را بیان کردند.

 

در پایان جلسه از تعدادی از خبرنگاران فعال شهرستان با اهداء لوح و هدایایی تقدیر و تشکر شد.

 

 

 

صبح محلات: اطلاع رسانی و خبرنگاری رکن تصمیم سازی است

 

صبح محلات: اطلاع رسانی و خبرنگاری رکن تصمیم سازی است

 

صبح محلات: اطلاع رسانی و خبرنگاری رکن تصمیم سازی است

 دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *