عدم رعایت نکات ایمنی دلیل اصلی تعطیلی برخی از کارگاههای استخراج سنگ محلات

13 مرداد 1393 کد خبر : 988612232 | بازدید : 5714

صبح محلات: تعطیلی معادن محلات

 

فرماندار محلات از تعطیلی برخی کارگاه های استخراج سنگ تراورتن معدن عباس آباد محلات توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به علت عدم رعایت نکات ایمنی خبر داد.

 

 به گزارش خبرنگار صبح محلات، غلامعلی یارمحمدی در خصوص خبر فوق گفت: این کارگاه‌ها به سبب عدم رعایت اصول ایمنی کار و به خطر انداختن جان کارگران به مدت یک هفته تعطیل شده‎‌اند و پس از رفع موارد مورد اشکال مجددا فعالیت خود را از سر خواهند گرفت.


وی در ادامه افزود: این تعطیلی در راستای شکایت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزارت متبوع و پس از بازدید کارشناسان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از معدن عباس آباد به سبب عدم رعایت اصول ایمنی کار و همچنین بازدیدها و تذکرات مکرر به پیمانکاران و صاحبان کارگاه‌های مختلف این معدن انجام شده است، و بنا بر اطلاعات موجود علیرغم تذکرات مکرر، عدم رعایت اصول ایمنی کار توسط پیمانکاران و صاحبان این کارگاه‌ها منجر به بروز حوادث ناگوار از جمله فوت دو کارگر در معدن فوق شده است.


فرماندار محلات همچنین گفت: نکات ایمنی را باید در نخستین گام قرار داد، ایمنی یک سرمایه گذاری است و رعایت اصول ایمنی به ویژه در منابع انسانی داخل سازمان و بیرون سازمان بحث بسیار مهمی است که هیچگاه نباید فراموش شود.

 

وی در پایان در خصوص بیکاری حدود 2 هزار نفر کارگر به واسطه این تعطیلی گفت: به واسطه بیکاری تعداد زیادی از کارگران و همچنین وابسطه بودن بخش اعظمی از اقتصاد شهرستان محلات به استخراج سنگ بخصوص معدن عباس آباد رایزنی هایی با نمایندگان و کارشناسان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین نمایندگان کارگاههای تعطیل شده صورت گرفته که در صورت موافقت این کارگاهها به زودی کار خود را از سر گرفته و در کنار فعالیت روزانه با حضور کارشناسان ایمن سازی محیط کار را از آغاز خواهند کرد.
تگها: صبح محلات, محلات, خبر محلات, شهرستان محلات, اخبار محلات, معادن محلات, تعطیلی معادن محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *