اهداء جایزه برای طرح های ابتکاری صاحبان احشام جهت جلوگیری از سرقت

11 مرداد 1393 کد خبر : 988612228 | بازدید : 5973

صبح محلات: فرماندهی انتظامی محلات

 

فرماندهی انتظامی محلات: صاحبان احشام در صورت ارائه طرح های ابتکاری و خلاقانه جهت جلوگیری از سرقت احشام، مشمول دریافت جایزه از طرف نیروی انتظامی شهرستان خواهند شد.

 

به گزارش صبح محلات، فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما ضمن اعلام خبر فوق گفت: صاحبان احشام و گله داران درصورت اطلاع سریع و به موقع در خصوص سرقت احشام به کلانتری کمک موثری در دستگیری سارقین خواهند بود.

 

سرهنگ فرامرز گودرزی گفت: باتوجه به این که سرقت احشام معمولا بین ساعت 12 الی 4 بامداد صورت میگیرد، چنانچه صاحبان احشام در چنین ساعاتی از احشام خود سرکشی کنند ضمن کاهش احتمال سرقت احشام، در صورت وقوع سرقت نیز احتمال کشف اموال و دستگیری سارقان به مراتب بیشتر خواهد شد.

 

فرماندهی انتظامی محلات همچنین با اعلام خبر طرح های تشویقی برای صاحبان احشام که از طرح های ابتکاری برای سرقت اموال خود استفاده میکنند گفت: در سال 83 یکی از گله داران با ابتکاری ساده و نصب یک کلید اتوماتیک درب یخچال و اتصال آن به لامپ داخل اتاق به محض باز شدن درب محل نگهداری احشام از حضور سارقین در محل آگاهی یافته بود و با اقدام به موقع از به سرقت رفتن احشام خود جلوگیری کرده بود و چنین طرح های ابتکاری علاوه بر این که با هزینه ای بسیار اندک اجرایی می‌شوند تاثیر بسزایی در جلوگیری از به سرقت رفتن احشام و اموال خواهد شد.

 

سرهنگ گودرزی در پایان در خصوص دیگر اقدامات پیشگیرانه صاحبان احشام گفت: تقویت حفاظ های فیزیکی محل نگهداری احشام، اطمینان از غیر قابل نفوذ بودن و مستحکم بودن دیوار های اطراف اصطبل یا طویله، ایجاد روشنایی مناسب در داخل و اطراف محل نگهداری احشام را از موثر ترین راه های کاهش سرقت عنوان کرد.

 

وی همچنین شناسایی و معرفی افراد مشکوک که در روستا یا اطراف طویله تردد میکنند و ثبت و ضبط شماره انتظامی وسایل نقلیه و ظاهر افراد را نیز از دیگر راهکارهای پیشگیری از سرقت و شناسایی و دستگیری سارقان در صورت بروز سرقت عنوان کرد.
تگها: صبح محلات, محلات, خبر محلات, شهرستان محلات, خبر شهرستان محلات, اخبار محلات, اخبار شهرستان محلات, فرماندهی انتظامی محلات, سرقت احشام, پیشگیری از سرقت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *