دستور ویژه استاندار مرکزی برای پرداخت عوارض دولتی واحد های صنعتی در داخل استان

4 مرداد 1393 کد خبر : 988612214 | بازدید : 2233

صبح محلات: استاندار مرکزی

 

مهندس مقیمی استاندار استان مرکزی گفت: واحد های صنعتی و معدنی استان مرکزی تنها 10 روز فرست دارند تا ساز و کار اداری برای پرداخت عوارض دولتی واحد های خود در استان را اصلاح کنند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، مهندس مقیمی استاندار استان مرکزی روز عصر گذشته 2 مرداد ماه در دیدار با فعالان اقتصادی گل و گیاه و صنایع سنگ تزئینی و اعضای شورای شهر و شهرداری محلات ضمن بررسی مشکلات آنها، دستوراتی را نیز برای حل مشکلات آنها و دستور ویژه ای را برای حل مشکلات زیربنایی شهرستان صادر کرد.

 

وی پس از آگاهی از مشکلات زیر بنایی و زیست محیطی  شهری فراوان محلات به واسطه تردد ماشین های سنگین حامل سنگ های خام معدنی طی دستوری به مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان گفت: تمامی واحد های صنعتی فعال استان می‌بایست ظرف مدت حداکثر 10 روز نسبت به تغییر ساز و کار اداری خود جهت پرداخت عوارض دولتی خود در استان مرکزی اقدام کنند و در صورت عدم اقدام برای انجام این مهم از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

 

استاندار مرکزی در توضیح این دستور گفت:عوارض دولتی پرداختی از سوی صنایع به واسطه ایجاد مشکلاتی است که صنایع برای منطقه ای که در آن فعالیت میکنند باید پرداخت کنند و این پول باید برای اصلاح و آماده سازی زیر ساختهای شهری و برای رفع مشکلات زیست محیطی بوجود آمده از طریق همین صنایع هزینه شود و هیچ توجیهی ندارد که صنایع و معدنی به واسطه وجود دفتر مرکزی آنها در استان های دیگر هزینه خسارتی را که به استان مرکزی وارد میکنند به حساب دولت در شهر های دیگر واریز کنند.

 

مقیمی در پایان گفت: از محل درآمد حاصل از واریز این عوارض به خزانه دولت برای شهرداری ها میتوان تصمیمات خوبی برای احیاء فضاهای زیست محیطی و توسعه زیر ساختهای شهری هزینه کرد که باتوجه به قابل توجه بودن مبلغ این عوارض تحولی بنیادی را در سطح استان شاهد خواهیم بود.

 
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, خبر محلات, محلات, شهرستان محلات, خبر شهرستان محلات, اخبار شهرستان محلات, استاندار مرکزی, عوارض دولتی, صنعت استان مرکزی, مهندس مقیمی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *