نخستین مجتمع تولید ماهیان زینتی کشور در محلات احداث خواهد شد

30 تیر 1393 کد خبر : 988612193 | بازدید : 2384

صبح محلات: نخستین مجتمع تولید ماهیان زینتی کشور در محلات احداث خواهد شد

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از آغاز کارهای مطالعاتی برای ایجاد نخستین مجتمع چند منظوره تولید ماهیان زینتی کشور در محلات خبر داد.

 

به گزارش صبح محلات، عباس مظفری رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ضمن اعلام خبر فوق گفت: در حال حاظر زمینی به مساحت 13 هکتار در دهکده گل محلات برای این منظور در نظر گرفته شده است و همچنین پیش بینی های ما از نیار 20 میلیارد ریالی اعتبار برای راه اندازی این مرکز حکایت دارد.

 

وی ادامه داد: به منظور بهره برداری بهینه از این مجتمع ضمن دعوت از شرکتهای دانش بنیان و صاحب تجربه  نمایشگاهی دایمی برای عرضه آبزیان زینتی تولیدی در این مجتمع و کلینیک دامپزشکی در نظر گرفته شده است.

 

مظفری همچنین افزود: تکیه بر تمرکز زایی تولید با استقرار حداقل 30 واحد تولیدی ماهیان زینتی در این مجتمع با هدف افزایش رونق اقتصادی در بخش ماهیان زینتی از اهداف این طرح مهم است.

 

وی ادامه داد: با استقرار این واحدها تا دو سال آینده پیش بینی می شود سالانه حدود 10 میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی در این مجتمع تولید و روانه بازار داخلی و خارجی شود.

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: شهرستان محلات قطب تولید ماهیان زینتی استان مرکزی است که ظرفیت کنونی تولید در آن سالانه حدود هفت و نیم میلیون قطعه است.

 

هم اینک بیش از 70 گونه ماهیان زینتی در استان مرکزی توسط کارآفرینان محلاتی تولید و تکثیر می شود. 
تگها: صبح محلات, محلات, خبر محلات, اخبار محلات, اخبار شهرستان محلات, خبر شهرستان محلات, شهرستان محلات, تولید ماهی زینتی, مجتمع ماهی زینتی در محلات, صادرات ماهی های زینتی, جهاد کشاورزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *