راهپیمایی روز قدس کمترین کار ما برای دفاع از مظلومیت مردم فلسطین است

28 تیر 1393 کد خبر : 988612188 | بازدید : 3155

صبح محلات: امام جمعه محلات

 

حجت الاسلام ربانی امام جمعه محلات گفت: بزرگداشت روز قدس و راهپیمایی روز قدس کمترین کاریست که از دست ما برای کمک به مردم مظلوم فلسطین بر می‌آید.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام ربانی امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خود با اشاره به نزدیکی به روز قدس و دفاع جانانه مردم مظلوم فلسطین بخصوص غزه گفت: در گذشته رژیم صهیونیستی تنها با تهدید مقامات فلسطینی مشکل خود را حل می‌کردند اما همینک ما شاهد آن هستیم که جنگ افروزی ها و کشتارهای بی رحمانه آنها در غزه حتی موجب یک قدم عقب نیشینی مردم فلسطین نشده است.

 

امام جمعه محلات در ادامه گفت: جای تاسف دارد که آمریکا حمله اسرائیل به مردم غزه و کشتار بی رحمانه زنان و کودکان را حق این رژیم منحوس میداند و مجامع بین المللی تنها به ابراز تاسف بسنده کرده اند.

 

حجت الاسلام ربانی همچنین در خصوص 26 تیر ماه روز تشکیل شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان نقش حساس و مهم صیانت از جمهوریت و اسلامیت نظام جمهوری اسلامی را برعهده دارد.

 

وی در ادامه گفت: عده‌ای بر این باورند که جمهوری اسلامی مشارکت مردم در امور مملکت داری را از غرب گرفته و با قوانین اسلامی تلفیق کرده است و این در حالیست که اسلام از ابتدا جمهوریت و مشارکت مردمی را در خود داشته و در حکومت اسلامی بدون پشتیبانی و مشارکت مردم مقفول خواهد ماند.

 

امام جمعه محلات با اشاره به سخنی از مام راحل گفت: طبق فرمایش حضرت امام(ره) چنان چه مردم در حفظ و صیانت از شورای نگهبان کوشش نکنند سرنوشت انقلاب اسلامی نیز همانند انقلاب مشروطه خواهد شد.

 

حجت الاسلام ربانی همچنین در خطبه اول نماز جمعه خود در ادامه سلسله مباحث سبک زندگی ایرانی و اسلامی گفت: ماهواره ها در حال ترویج فساد و فحشا در بین مردم هستند و طبق آیه 19 سوره نور کسانی که دوست دارند فساد و فحشاء در بین مومنین رواج پیدا کند قطعا گرفتار عذاب الهی هم در دنیا و هم در آخرت خواهند شد.

 

امام جمعه محلات هخمچنین در خصوص آثار گناه در جامعه گفت: طبق آیات و روایات اسلامی گناه باعث ایجاد زنگار بر روز قلب و روح انسانی مردم می‌شود و این زنگار باعث کاهش ادراک و بی بصیرتی در مردم می‌شود.

 

وی در ادامه گفت: قلب جایگاه عشق و محبت خداوند است و گناه موجب عدم درک محبت الهی شده و به واسطه همین عدم درک واقعیات توسط قلب و روح انسانی افراد به سمت شرک و گناه حرکت می‌کنند.

 

حجت الاسلام ربانی امام جمعه محلات در پایان خطبه های نماز جمعه خود با اشاره به خشک شدن باغات محلات و عدم رسیدگی صاخبان باغات گفت: متاسفانه در چند سال گذشته به علت کم آبی، عدم توجه صاحبات باغات و همچنین وجود خرده مالکان که به واسطه ارث از باغات سهم می‌برند و عدم رسیدگی به این باغات شاهد خشکی گشترده در این باغها بوده ایم که این خود از جهات مختلف برای شهر موجب آسیب و خطر هستند.

 

وی گرم شدن محسوس هوا در چند سال گذشته و امکان آتش سوزی و همه گیر شدن آتش در این منطقه را از ضرر های و خطرات این باغات خشک شده دانست و گفت: با توجه به این که این باغات از نظر قیمتی در حال حاظر دارای ارزش خاصی نیستند و اکثر مالکان نیز خورده مالک هستند از همه درخواست میکنم با تجمیع باغات و وقف آنها ضمن برخورداری از اجر معنوی در دنیا و آخرت موجبات رسیدگی کلی و احیاء این باغات را فراهم کنند.

 
تگها: صبح محلات, محلات, خبر محلات, اخبار محلات, اخبار شهرستان محلات, خبر شهرستان محلات, شهرستان محلات, امام جمعه محلات, نماز جمعه محلات, خطبه های نماز جمعه محلات, حجت الاسلام ربانی امام جمعه محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *