تخلف از قانون در یکی از معادن محلات محرز و به اثبات رسیده است

25 تیر 1393 کد خبر : 988612177 | بازدید : 3692

صبح محلات: تخلف از قانون در یکی از معادن محلات محرز و به اثبات رسیده است

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس گفت: تخلف غیرقانونی در یکی از معادن شهرستان محلات توسط هشت نفر از کارشناسان وزارت صنعت، معدن و تجارت محرز و به اثبات رسیده است.

 

به گزارش صبح محلات، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: متاسفانه در یکی از معادن محلات بدون آنکه مجوز قانونی وجود داشته باشد، عده‌ای اقدام به برداشت غیرقانونی کرده و دو تخلف را رقم زده‌اند.

وی تصریح کرد: یکی از این تخلفات استخراج غیرقانونی بوده که هشت نفر از کارشناسان وزارت صنعت، معدن و تجارت  غیرقانونی بودن آن را تایید کرده‌اند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: تخلف دیگر بارگیری بدون مجوز قطعی بوده است که وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون معدنی و حقوقی وزارتخانه هر سه بر تخلفات انجام شده تاکید کرده و خواستار توقف آن شدند.

سلیمی گفت: معاون وزیر صنعت در این رابطه تماسی تلفنی با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی داشتند و از وی خواست که جلوی این اقدام گرفته شود، اما زاوشی در پاسخ گفت که قدرت این کار را ندارند.

وی با بیان اینکه این اقدام پیگیری قانونی دارد و معاون وزیر هم این مسئله را مطرح کرده‌است، اظهار داشت: امیدواریم این مسئله با گفت‌وگو حل شود، متاسفانه بعضی از افراد بدون هماهنگی این اقدامات را انجام داده‌اند که باید با این تخلفات برخورد قانونی صورت گیرد.

سلیمی ادامه داد: متاسفانه برداشت غیرقانونی از معادن محلات منجر به اعتراضات عمومی مردم این شهر شده است، استاندار در این زمینه به وظیفه خود عمل نکرده است،  بنده بارها این موضوع را با استاندار در میان گذاشته و متذکر شدم که این موضوع تبعات اجتماعی دارد، ولی وی کوتاهی کردند، امروز مردم به شدت از عملکرد استاندار ناراحت هستند، شخص استاندار باید پاسخ سوالات مردم محلات را بدهد، استاندار تاکنون یک نشست عمومی با مردم این شهر برگزار نکرده است، مردم در مورد دهکده گل محلات و برداشت غیرقانونی از معادن این شهر ناراحت و عصبی هستند که استاندار باید این مشکل مردم را حل و فصل کند.

جمعه هفته گذشته عده‌ای از شهروندان محلات با تجمع در محل نمازجمعه و امضای طومار اعتراضات خود را نسبت به برداشت غیرقانونی از این معدن اعلام کردند.
تگها: صبح محلات, محلات, خبر محلات, اخبار محلات, اخبار شهرستان محلات, خبر شهرستان محلات, شهرستان محلات, معدن محلات, معادن محلات, نماینده محلات در مجلس

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *