ظرفیت موجود در محلات به صورت مصوبه روی کاغذ مانده اند

15 تیر 1393 کد خبر : 988612138 | بازدید : 2820

صبح محلات، نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی

 

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با توجه به وجود ظرفیت بالای حوزه گردشگری در محلات، طرح استفاده از این ظرفیت همچنان به صورت مصوبه روی کاغذ مانده و عملیاتی نشده اند.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملیاتی نشدن طرح ها در شهرستان های محلات و دلیجان گفت: مردم و بخصوص جوانان شهرستان های محلات و دلیجان با مشکلات زیادی دست به گریبان هستند که متاسفانه تمامی راه کار ها برای رفع موانع و مشکلات در قالب طرح ها و مصوبات روی کاغذ مانده اند و هنوز عملیاتی نشده اند.

 

وی در بیان برخی از مشکلات گفت:  بیکاری یکی از این مشکلات و معضلات موجود در حوزه انتخابیه است که گریبان گیر جوانان شده است و در این خصوص بارها به مسئولین گوشزد کرده ایم، از طرفی در امر تسهیل ازدواج هیچ فعالیتی صورت نگرفته و حتی وام ازدواج نیز به سادگی تعلق نمی گیرد، همچنین به علت عدم وجود سرمایه در گردش در بخش صنعت، دلیجان که قطب صنعتی سوم استان محسوب می شود با رکود شدیدی مواجه شده است.

 

وی در ادامه بیان مشکلات جوانان شهرستان های محلات و دلیجان با ورود به حوزه ورزش و جوانان گفت: متأسفانه هنوز زیرساخت های ورزشی در این شهرها با مشکلاتی مواجه است، برای نمونه حتی یک استخر نیز در این دو شهر وجود ندارد از طرفی ساخت مجتمع های فرهنگی در دلیجان در مرحله کلنگ زنی باقی مانده و متوقف شده است و از طرفی کتابخانه های موجود در شهر پاسخگوی مردم منطقه نیست.

 

حجت الاسلام سلیمی در ادامه گفت: کمبود آب به عنوان یکی از مهم ترین مشکلات استان علی الخصوص محلات و دلیجان و روستاهای اطراف است که در حال حاظر با مشکل جدی آب رسانی مواجه هستیم و امیدواریم با هرچه سریع تر اجرایی شدن برنامه های کوتاه مدت مردم در ماه مبارک رمضان با مشکل تأمین آب آشامیدنی سالم مواجه نشوند.

 

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی مشکلات درمانی موجود در منطقه محلات و دلیجان را یکی از مهمترین مشکلات مردم عنوان کرد و گفت: علیرغم اعلام طرح تحول سلامت از سوی وزارت بهداشت و درمان، هم چنان در شهرهای استان مرکزی با مشکلات حوزه درمان روبرو هستیم که در جلسه ای که هفته گذشته با حضور وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک داشتیم که مقرر شد برای حل مشکلات درمانی مردم در این مناطق و اجرای هرچه بهتر این طرح مساعدت هایی صورت گیرد.

 

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان با بیان اینکه در بخش اعتبارات اختصاص یافته به حوزه آموزش عالی در شهرستان ها اجحاف شده است، گفت: متأسفانه همچنان زیرساخت ها برای تکمیل پروژه های ساخت دانشگاه های دولتی و پیام نور کفایت نمی کند، از سوی دیگر اعضای هیئت علمی دانشگاه های در حال فعالیت نیز به تعداد کافی نبوده و جوابگوی ظرفیت دانشگاهی منطقه نیستند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, خبر شهرستان محلات, اخبار شهرستان محلات, محلات و دلیجان, دلیجان, نماینده محلات و دلیجان در مجلس, نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *