‌آبگرم محلات جان تازه می‌گیرد؟

15 تیر 1393 کد خبر : 988612137 | بازدید : 3698

 

‌استاندار مرکزی گفت: اکتشاف معدن در نزدیکی منطقه گردشگری آبگرم محلات این منطقه را به سمت نابودی سوق می‌دهد.

 

به گزارش صبح محلات، به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه مرکزی، محمدحسین مقیمی استاندار استان مرکزی در نشست شورای برنامه‌ریزی استان مرکزی اظهار داشت: اگر روند استخراج را به همین ترتیب ادامه دهیم، آبگرم محلات را از دست خواهیم داد.

مقیمی واقع شدن این معادن در محدوده‌ی شهری را مانع از واگذاری آنها دانست و افزود: برای رفع این مشکل یا باید حریم شهرهای محلات و نیم‌ور کاهش یابد و یا اینکه از شورای عالی معماری و شهرسازی بخواهیم با توجه به شرایط خاص این دو شهر و با در نظر گرفتن ملاحظاتی معادن در حریم شهر فعالیت کنند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه هیچگونه مجوزی جدید بهره‌برداری نباید در محدوده گردشگری آبگرم محلات صادر شود، افزود: در راستای تحقق این مهم فرماندار شهرستان و مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی حریم منطقه گردشگری آبگرم محلات را مشخص و برای تصویب به کارگروه راه و شهرسازی ارائه کنند.

تخریب زیست‌محیطی ناشی از فعالیت معادن به آسانی قابل جبران نیست

به گزارش ایسنا، امیر انصاری مدیرکل محیط زیست استان مرکزی نیز بیان کرد: اگر روند استخراج معادن در محلات به همین شکل ادامه پیدا کند، شاهد افزایش گرد و غبار در این شهر خواهیم بود.

وی ادامه داد: معادن باید در یک فاصله مشخص از حریم شهرها قرار داشته باشند تا در آینده شاهد مشکلات کمتر زیست‌محیطی ناشی از فعالیت آنها باشیم.

30 درصد سرمایه‌گذاری در بورس مربوط به معادن است‌

به گزارش ایسنا، علیرضا زاوشی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز با اشاره به اینکه در سطح استان هنوز حریم شهرها مشخص نشده تا بر اساس آن مجوز برداشت از معادن را صادر کنیم، بیان کرد: در سال‌های گذشته چندین بار این نکته را گوشزد کرده بودیم، ولی تاکنون این مهم محقق نشده است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون 30 درصد سرمایه کشور، 25 درصد از اشتغال کشور و 30 درصد از سرمایه‌گذاری در بورس مربوط به معادن است.

وی ادامه داد: تمامی مجوزهایی که در سال‌های گذشته در بخش معدن صادر شده، با دریافت مجوز از سایر دستگاه‌های ذیربط بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: در سال‌های گذشته جلسات زیادی برگزار کرده و مصوبات بسیاری داشته‌ایم، ولی مصوبات قانونی را بر اساس ضابطه اجرا نکرده‌ایم.

سیدمحمد حسینی افزود: منطقه آبگرم محلات یکی از سرمایه‌های گردشگری استان محسوب می‌شود و از این منطقه می‌توان به عنوان پتانسیلی برای توسعه و پیشرفت همه جانبه استفاده کرد.
تگها: صبح محلات, محلات, خبر محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر شهرستان محلات, اخبار شهرستان محلات, آبگرم, آبگرم محلات, مجتمع آب درمانی محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *