روند رشد علمی کند شده است/ برای دانشگاه‌ها حاشیه سازی می‌شود

14 تیر 1393 کد خبر : 988612133 | بازدید : 1640

 

حجت الاسلام سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: روند رشد علمی در کشور کند شده و وزیر علوم باید پاسخگو باشد.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به استیضاح وزیر علوم تحقیقات و فناوری در هفته جاری گفت: نمایندگان خواستار استیضاح دارای دغدغه هایی هستند که باید توسط وزیر علوم پاسخ داده شود.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های نمایندگان، روند رشد علمی کشور است که این روند کند شده، وزیر علوم باید دراین راستا پاسخگو باشد چرا ما باید در تولید علمی درجا بزنیم که این مساله در دوره وزارت دکتر فرجی دانا در حال رخ دادن است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نوع انتصابات در دانشگاه‌ها را دیگر دغدغه نمایندگان خواستار استیضاح مطرح کرد و افزود: دکتر فرجی باید در خصوص انتصابات توضیح دهند که چرا افرادی را به کار گرفته اند که سوابق آنها اقتضاء نمی کرد در این پست ها به کار گرفته شوند.

وی یادآورشد: مساله بعدی برخی نشریات دانشجویی هستند که در دوره دکتر فرجی دانا مجوز نشر گرفتند که بسیار ساختار شکنانه وارد نشر شدند، مسایلی که توسط این نشریات چاپ شده ، قابل دفاع نیستند که وزیر باید د راین باره نیز پاسخ دهد.

سلیمی افزود: استیضاح حق نمایندگان است. نمایندگان یک سری دغدغه دارند که باید پاسخ داده شود وزیر علوم اگر پاسخی منطقی مبتنی بر استدلال داشته باشند نمایندگان قانع می شوند.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دغدغه ها این است که دانشگاه جولانگاه احزاب سیاسی شده و برای دانشگاه‌ها حاشیه سازی می شود این حواشی با روح دانشجو و دانشگاه همخوانی ندارد، نباید دانشگاه باشگاه احزاب سیاسی شود و این دغدغه نمایندگان است وزیر باید پاسخ شفاف بدهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: استیضاح امری طبیعی است سوالاتی که تا کنون به کرار از وزیر علوم شده است نشان داده این سوالات نتوانسته روند را اصلاح کند برای همین نمایندگان به این فکر افتادند که با استیضاح، این روند را اصلاح کنند.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, شهرستان محلات, اخبار شهرستان محلات, خبر شهرستان محلات, نماینده محلات و دلیجان در مجلس, استیضاح وزیر علوم, کمسیون آموزش مجلس, فرجی دانا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *