داعش به دنبال ساخت حاشیه امن برای اسرائیل است/برخی انتصابات و تغیرات دانشگاه‌ها به هیچ وجه قابل توجیه نیست

14 تیر 1393 کد خبر : 988612131 | بازدید : 1536

صبح محلات، امام جمعه محلات

 

امام جمعه محلات در اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان با انتقاد از انتصابات جدید در دانشگاه‌ها گفت: این انتصابات شتاب زده به هیچ وجه قابل توجیه نیست و روی کار آمدن اساتید فتنه گر موجب کند شدن حرکت علمی کشور می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات روز گذشته در خطبه های نماز جمعه خود با اشاره به اهداف داعش از حمله به خاک عراق گفت: تکفیری ها و داعش با حمله به کشور های اسلامی و کشور های محور مقاومت تنها چهار هدف را دنبال می‌کنند که مهمترین آنها ساخت حاشیه امن برای اسرائیل است.

 

وی در تبیین این هدف گفت: داعش با تبدیل کردن جنگ مسلمانان با اسرائیل به جنگ مسلمان با مسلمان، تجزیه عراق و جلوگیری از پیشرفت کشور های اسلامی به واسطه درگیری با جنگ به دنبال ساخت حاشیه امن برای اسرائیل است که تا حدودی هم در کار خود موفق بوده است و برخی مقامات ارشد صهیونیستها هم خود به این موضوع اشاره و از این اتفاق استقبال کرده اند.

 

حجت الاسلام ربانی یکی دیگر از اهداف داعش را نشان دادن چهره ای خشن از اسلام عنوان کرد و گفت: تمام اقدامات داعش با همراهی و کمک سرویس های اطلاعاتی استکبار جهانی بخصوص اسرائیل غاصب صورت می‌گیرد.

 

امام جمعه محلات حمایت اطلاعاتی استکبار جهانی، حمایت مالی عربستان و قطر و همکاری و هماهنگی بعثی ها و تکفیری ها را چهار ظلع مربع اقدامات داعش عنوان کرد.

 

حجت الاسلام ربانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با اساتید دانشگاهی گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار مهمترین نگرانی خود را وقفه در حرکت پرشتاب علمی کشور عنوان کرده و بیان داشتند، در صورت ایجاد این وقفه، حرکت مجدد بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

 

امام جمعه محلات در ادامه گفت: طبق بیانات رهبری عده‎ای سعی دارند با ایجاد تردید در پیشرفتهای حاصله، ایجاد روحیه یاس و نا امیدی، تبدیل کردن دانشگاه‌ها به باشگاه‌های سیاسی موجبات جداسازی دانشجویان از کارهای علمی را فراهم کنند.

 

وی با انتقاد شدید از انتصابات شتاب زده در دانشگاه‌ها گفت: برخی انتصابات شتاب زده در دانشگاه‌ها قابل توجیه نیست و بکار گیری اساتیدی که در فتنه سال 78 و 88 نقش داشتند نتیجه ای جز درگیر کردن دانشجو به مسائل سیاسی و بازداشتن آنها از حرکت علمی نخواهد داشت.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, شهرستان محلات, امام جمعه محلات, خبر شهرستان محلات, اخبار شهرستان محلات, انتقاد از انتصابات در دانشگاه ها, خطبه های نماز جمعه محلات, نماز جمعه محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *