کاهش 30 درصدی اعزام بیماران محلاتی به خارج از شهرستان

10 تیر 1393 کد خبر : 988612117 | بازدید : 2812

صبح محلات، کاهش 30 درصدی اعزام بیماران

 

رئیس مرکز اورژانس محلات از کاهش 30 درصدی اعزام بیماران محلات به خارج از شهرستان از آغاز طرح تحول نظام سلامت خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، قاسم رئیس اکبری رئیس مرکز اورژانس محلات ضمن اعلام خبر فوق گفت: اکثر اعزام ها در حال حاظر برای انجام خدمات پزشکی همانند ارتوپدی، سی تی اسکن و ... می‌باشد و با آغاز طرح تحول نظام سلامت به علت حضور پزشک متخصص در شهرستان نیازی به اعزام بیماران مگر در مواقع خاص نیست.

 

رئیس اکبری در ادامه با اشاره به طرح تحول نظام سلامت گفت: این طرح درحال حاظر در بخش بستری و با حمایت کامل از پزشکان در حال اجراست و به همین دلیل در بخش بستری و درمان بیماران با کمترین مشکل در حال خدمات رسانی به بیماران است.

 

وی در ادامه با گلایه از توجه یک جانبه و تنها در زمینه درمان بیماران بستری در طرح تحول سلامت گفت: متاسفانه در بخش اورژانس، دندان پزشکی، بهداشت عمومی و همچنین کادر پرستاری که بیشتری ارتباط را با بیماران دارند هنوز هیچ تصمیم خاصی اتخاذ نشده است و این تا حدود موجب دل سردی کادر پرستاری در بیمارستان ها شده است.

 

رئیس اکبری در ادامه با اشاره به هزینه های بالای درمان در کشور گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت گامی مهم و بزرگ از جانب دولت در بخش سلامت بود که موجب کاهش هزینه درمانی بیماران و درنتیجه تمایل بیشتر بیماران به دمان کامل بیماری خود شده است.

 

وی مهمترین آسیب پیشروی این طرح را عدم پرداخت به موقع مطالبات پزشکان عنوان کرد و گفت: متاسفانه با آغاز این طرح در دولت جدید طرح های قبلی متوقف شده است و با توجه به طلب 14 ماهه برخی پزشکان از دولت و طرح های قبلی اکثر پزشکان و کادر درمانی کشور این طرح را نیز طرحی موقتی می‌دانند که از هم اکنون محکوم به شکست است و به همین دلیل به صورت جدی وارد این طرح نشده اند.

 

رئیس مرکز اورژانس محلات در پایان خاطر نشان کرد: با اجرای صحیح این طرح درآمدی که پزشکان از راه اندازی مطلب خصوصی حاصل میکردند در بیمارستان ها به آنها پرداخت خواهد شد و این موجب رغبت بیشتر پزشکان برای حضور در بیمارستان ها شده و همچنین باعث حذف هزینه شارژ یا همان زیرمیزی پزشکان، ارجاء یا فراخان بیمار به مطلب یا مرکز خاص درمانی و درنتیجه کاهش هزینه های درمانی برای بیماران می‌شود.

 

 
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, مرکز اورژانس محلات, کاهش 30 درصدی اعزام

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *