کاهش 42 درصدی سرقت در محلات

25 خرداد 1393 کد خبر : 988612076 | بازدید : 7758

صبح محلات، فرمانده نیروی انتظامی محلات

 

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات از کاهش 42 درصدی سرقت ها در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش صبح محلات، سرهنگ فرامرز گودرزی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان محلات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبح محلات از کاهش 42 درصدی سرقت‌ها، الخصوص سرقت منازل در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

 

فرماده نیروی انتظامی محلات تعامل، همراهی و همکاری خوب مردم با پلیس را یکی از مهمترین عوامل موفقیت نیروی انتظامی دانست و گفت: در خصوص کاهش سرقت مهمترین مولفه پیشگیری است و اگر مردم در امر پیشگیری از وقوع جرم بخصوص سرقت موفق باشند به طبع آمار ها نیز سیر نزولی پیدا خواهند کرد.

 

سرهنگ گودرزی سرمایه اصلی در طرح پیشگیری اجتماعی از جرم را مردم دانست و گفت: افزایش اطلاعات و آگاهی مردم در پیشگیری از جرایم موجب افزایش امنیت در جامعه می‌شود و قطعا این کاهش 42 درصدی سرقت به علت تلاش های خوب مامورین نیروی انتظامی در سنوات گذشته در خصوص آموزش پیشگیری از وقوع سرقت بوده است.

 

وی همچنین استفاده از قفل و کلید مطمئن و همچنین استفاده از حفاظ قفل برای درب منازل، تهیه حفاظ مناسب برای پنجره‌ها، خود داری از نگه داری پول نقد و طلا و جواهر در منزل و همچنین سپرده منزل به شخصی مطمئن قبل از آغاز سفر را از مهمترین موارد پیشگیری از وقوع سرقت دانست و گفت: برای کاهش جرایمی همچون سرقت می‌بایست فرصت مناسب برای سرقت را از سارقان گرفت.

 

فرماندهی انتظامی محلات همچنین در خصوص کمک مردم به کشف جرایم گفت: اطلاع رسانی دقیق و به موقع در خصوص موارد مشکوک به پلیس 110 و همچنین به خاطر سپردن جزئیات ظاهری افراد یا خودرو های مشکوک از مهمترین عوامل کشف جرم و مجرمین است.

 

سرهنگ گودرزی در پایان خاطر نشان کرد، شماره تلفن 197 در تمامی ساعات شبانه روز آماده دریافت نظرات، شکایات و گزارش های مردمی در خصوص عملکرد نیروی انتظامی ست و قطعا در صورت دریافت گزارشی توسط سامانه 197 از جانب مردم مسئولین مربوط تا حصول نتیجه پیگیر درخواست و نظرات مردم خواهند بود.

 

 
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, فرماندهی انتظامی محلات, پیشگیری از سرقت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *