انبار امدادی هلال‌احمر محلات مورد بهره‌برداری قرار گرفت

7 خرداد 1393 کد خبر : 988612013 | بازدید : 5886

افتتاح انبار امدادی هلال احمر محلات

 

طی مراسمی و با حضور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر انبار امدادی جمعیت هلال‌احمر شهرستان محلات به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات طی مراسمی که ظهر امروز هفتم خرداد ماه با حضور پیرحسین کولیوند رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، یارمحمدی فرماندار محلات و مرتضی سلیمی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی انبار امدادی جمعیت هلال‌احمر شهرستان محلات به بهره‌برداری رسید.

 

پیرحسین کولیوند رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور در این مراسم گفت: اخیراً سه بالگرد امداد به منظور امداد‌رسانی سریع به حادثه‌دیدگان تصادفات جاده‌ای خریداری شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت سرعت امداد‌رسانی به ویژه در حوادث جاده‌ای تلاش داریم امسال تمام استان‌های کشور را به بالگردهای امدادی مجهز کنیم.


کولیوند افزود: جمعیت هلال‌احمر در سال جاری جذب بیشتر اعضا را در دستور کار قرار داده است تا با تربیت نیروهای آماده از آمادگی هر چه بیشتر برای امداد‌رسانی به حوادث و بلایای طبیعی در همه زمان‌ها برخوردار باشد.


وی ادامه داد: جمعیت هلال‌احمر ایران از برترین جمعیت‌های هلال‌احمر جهان به شمار می‌رود و همیشه جزو آماده‌ترین جمعیت‌ها بوده است.


رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به افتتاح انبار امدادی محلات خاطرنشان کرد: انبارهای مواد و تجهیزات امدادی یکی از اجزای مهم پشتیبانی نیروهای امدادرسان هلال‌احمر در عملیات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری به حادثه‌دیدگان و متاثرین از انواع حوادث است و انبار به عنوان مکانی امن و مناسب نقش ویژه‌ای در ارائه خدمات یاد شده دارد.


کولیوند اضافه کرد: این سازمان به عنوان محور پاسخگویی فوری به انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت داخلی، دارای برنامه‌ریزی اصلی است که تمام برنامه‌های آن براساس این محور طراحی، اجرا و عملیاتی می‌شود.


به گفته وی، جمعیت هلال‌احمر ایران تجهیز، تقویت و به روز کردن وسایل و تجهیزات امدادی، افزایش تعداد پایگاه‌های امداد و نجات، انبارهای اقماری و انجام آموزش‌های تخصصی امداد و نجات به امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر را در دستور کار قرار داده است.

 

لازم به ذکر است انبار امدادی جمعیت هلال‌احمر محلات در زمینی به مساحت هزار و 200 متر و با اعتباری بالغ بر 550 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

این انبار امدادی ظرفیت ذخیره‌سازی 22 قلم کالای امدادی را در قالب سبد غذایی، بسته‌های بهداشتی، لوازم و امکانات اسکان اضطراری و لوازم زیستی به منظور ارائه خدمات امدادی یکسان برای رفع نیازهای ضروری آسیب‌دیدگان دارد.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, خبر محلات, محلات, شهرستان محلات, هلال احمر محلات, افتتاح انبار امدادی هلال احمر محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *