جشنواره گل و گیاه امسال برگزار می‌شود/محلات رتبه نخست تنوع تولید گل وگیاه کشور

29 اردیبهشت 1393 کد خبر : 988611978 | بازدید : 6028

جشنواره گل و گیاه محلات

 

فرماندار محلات ضمن اعلام کسب رتبه نخست محلات در تنوع تولید گل وگیاه کشور از برگزاری جشنواره گل و گیاه در سال جاری خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، غلامعلی یارمحمدی فرماندار شهرستان محلات در جمع خبرنگاران با معرفی محلات به عنوان مهد پرورش گل و گیاهان زینتی در کشور و مقام اول محلات در تنوع تولید گل و گیاه کشور از برگزاری جشنواره گل و گیاه محلات خبر داد.

 

وی در ادامه گفت: در جلساتی که با حضور شرکت تعاونی گل و گیاه، اداره صنعت و معدن شهرستان و میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شد، شرکت تعاونی گل و گیاه بعد از تعطیلی دوساله جشنواره گل و گیاه برگزاری این جشنواره در سال جاری را برعهده گرفت.

 

فرماندار محلات ضمن اعلام خشک سالی، کاهش رونق بازار گل و گیاه و مشکلات بخش تولید گل و گیاه به عنوان عوامل عدم تمایل شرکت تعاونی گل و گیاه محلات به صرف هزینه برای برگزاری جشنواره گل و گیاه در دو سال گذشته گفت: برگزاری جشنواره و نمایشگاه‌های بین‌المللی گل و گیاه نقش موثری در معرفی تولیدات، بازاریابی و رایزنی به منظور صادرات گل و گیاه دارد و برگزاری این جشنواره یکی از عوامل رشد صادرات و رونق اقتصادی در بخش تولیدات گل و گیاه شهرستان است.

 

وی در پایان با علام زمان برگزاری این جشنواره گفت: جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه محلات از 24 تا 29 شهریور ماه به همت تعاونی گل و گیاهان زینتی محلات برگزار می‌شود.

 


لازم به ذکر است: شهرستان محلات با 700 واحد گلخانه‌ای نیمه مدرن و سنتی و با بیش از 900 هکتار زمین زیر کشت گل و گیاه رتبه اول در تنوع تولید و رتبه دوم میزان تولید کشور را به خود اختصاص داده است.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, فرماندار محلات, شرکت تعاونی گل و گیاه محلات, جشنواره گل و گیاه محلات, برگزاری جشنواره گل و گیاه محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *