برگزاری دومین جلسه شورای اداری شهرستان محلات

25 اردیبهشت 1393 کد خبر : 988611962 | بازدید : 1748

 

همزمان با بیست و پنجم اردیبهشت ماه دومین جلسه شورای اداری شهرستان محلات با حضور حجت الاسلام سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، همزمان با بیست و پنجم اردیبهشت ماه دومین جلسه شورای اداری شهرستان محلات صبح امروز با حضور حجت الاسلام سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در سالن جلسات فرمانداری محلات برگزار شد.

 

در ابتدای جلسه حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات با توجه به حضور در ماه رجب به بیان جایگاه ماه رجب در احادیث و روایات پرداخت و گفت: ماه رجب ماه ولایت است و خداوند می‌فرماید: ماه، ماه من و رحمت هم رحمت خود من و بنده هم بنده من است هر کس من خدا را در این ماه بخواند و از من درخواستی بکند او را اجابت میکنم.

 

حجت الاسلام ربانی در ادامه گفت: ماه رجب همانند ریسمانی ست بین خدا و بنده خداو هر کسی به این ریسما چنگ زند خداوند او را به سمت خود هدایت و در نهایت از آتش جهنم نجات خواهد داد.

 

در ادامه جلسه مجید مامقانی نژاد مدیریت توزیع برق شهرستان محلات در خصوص صرفه جویی در مصرف انرژی بویژه مصرف برق و لزوم تشویق مردم به مدیریت مصرف برق در ساعات پیک مصرف اشاره کرد و گفت: کارشناسان افزایش 8 درصدی مصرف برق در سال جاری را پیش بینی کرده اند.

 

وی در ادامه با بیان راهکار های کاهش مصرف برق در گفت: اگر بتوانیم با مدیریت مصرف تنها 5 درصد در مصرف برق صرفه جویی کنیم در پایان سال کاهش 5 هزار مگاواتی برق را خواهیم داشت که این معادل ساخت 5 نیروگاه هزار مگاواتی برق است که برای ساخت آنها حدود 5 میلیارد دلار صرفه جویی اقتصادی را در کشور به دنبال خواهد داشت.

 

مدیریت توزیع برق شهرستان در ادامه با اشاره به طرح های تشویقی برای کاهش مصرف برق گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته و هماهنگی با کشاورزان، افرادی که در سه ماه گرم تابستان در ساعات پیک مصرف یعنی ساعات بین 11 تا 15 از مصرف برق در زمینه کشاورزی خودداری کنند کل میزان مصرف برق آنها در دیگر ساعات شبانه روز به صورت رایگان خواهد بود.

 

در ادامه جلسه علی حسن زاده رئیس ادراه تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان محلات با توجه به سپری کردن روز کار و کارگر به ارائه گزارشی از عملکرد یک سال گذشته اداره تابعه خود پرداخت و گفت: در حال حاظر 458 واحد تعاونی در سطح شهرستان فعالیت دارند و شهرستان محلات با 8.9 درصد نرخ بیکاری در جایگاه ششم استان مرکزی قرار دارد.

 

وی در بخش دیگر از سخنان خود با توجه به ساماندهی تعاونی مسکن مهر در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از 1192 واحد مسکن مهر که در قالب 21 تعاونی در حال ساخت بوده اند 855 واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است و در حال حاظر در حال برنامه ریزی برای حل مشکلات جزئی مسکن مهر هستیم.

 

در بخش دیگری از این جلسه علیرضا براتعلی فرمانده سابق سپاه ناحیه محلات که جدیدا به عنوان فرمانده سپاه ناحیه خمین منتصب شده است ضمن خداحافظی با اعضای شورای اداری شهرستان به سخنان امام راحل در خصوص بسیج و بسیجیان پرداخت و گفت: بر همه ما مدیران و مسئولین لازم است که بسیج و بسیجیان را در راه دفاع از آرامان های امام راحل و انقلاب اسلامی یاری کنیم.

 

در ادامه حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل روز کشور گفت: متاسفانه برخی از مسئولین و امروز از جکلات و کلماتی استفاده میکنند که هیچ مبنایی در اسلام و انقلاب ندارد.

 

در پایان نیز غلامعلی یارمحمدی فرماندار محلات به مسائل مختلفی از جمله : 1- تأکید بر امر اشتغال و اشتغالزایی و سرمایه گذاری در شهرستان 2- تأکید بر ارتقای شاخص های فرهنگی در جامعه  3- برنامه ریزی جهت غنی سازی اوقات فراغت بویژه نوجوانان و دانش آموزان  4- ضرورت ارتقای فرهنگ ترافیک و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی بویژه در بین مسئولین ادرات  5- برنامه ریزی جهت برگزاری هر چه بهتر مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بخصوص همراهی و همکاری تمامی ادارت در اعزام عاشقان روح الله به مرقد امام خمینی(ره)، پرداخت.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, شورای اداری شهرستان محلات, امام جمعه محلات, مدیریت توزیع برق شهرستان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *