آغاز طرح تحول نظام سلامت در محلات همزمان با سراسر کشور

20 اردیبهشت 1393 کد خبر : 988611937 | بازدید : 1624

 

رئیس مرکز بهداشت شهرستان محلات از آغاز طرح تحول نظام سلامت در محلات همزمان با سراسر کشور خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات دکتر عبدالرحیم فردوسی رئیس مرکز بهداشت محلات روز گذشته در جمع نمازگزاران جمعه محلات در خصوص طرح تحول نظام سلامت کشور گفت: این طرح همزمان با سراسر کشور در محلات نیز اغاز شده است و این طرح بر اساس ابلاغ سیاستهای کلی سلامت از جانب مقام معظم رهبری در حال اجرا و پیگیری ست.

 

وی در خصوص کلیات طرح گفت: اجرای این طرح دارای دو مرحله کلی است که در مرحله اول کاهش هزینه های بیمار، ارتقاء کیفیت خدمات بستری، رایگان سازی زایمان طبیعی و همچنین ایجاد مشوق برای پزشکان متخصص جهت حضور در شهرهای کوچک در دستور کار و در حال اجرایی شدن است.

 

دکتر فردوسی ارتقاء بهداشت عمومی و خدمات بهداشتی را مربوط به مرحله دوم این طرح عنوان کرد.

 

وی همچنین در خصوص طرح بیمه سلامت گفت: افراد فاقد بیمه درمانی میتوانند تا پایان اردیبهشت ماه با مراجعه له دفاتر خدمات دولت الکترونیک به صورت رایگان در این طرح ثبت نام و بصورت رایگان بیمه درمانی شوند.

 

رئیس مرکز بهداشت محلات در همچنین در خصوص متابع مالی اجرای این طرح گفت: بخش عمده ای از در آمد دولت پس افزایش نرخ حامل های انرژی در مرحله دوم طرح هدفمند سازی یارانه ها برای بحث بهداشت و درمان در نظر گرفته شده است و در حال حاظر نیز بیمار پس از پذیرش در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی تنها 10 درصد از هزینه های درمان را ÷رداخت خواهد کرد.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, طرح ارتقاء نظام سلامت, مرکز بهداشت محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
پر بحث ترین ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir
salamup.ir
nashrkhabar.ir
nashrkhabar.ir