کارگاه آموزش منبت کاری در روستای یکه چاه محلات راه اندازی شد

10 اردیبهشت 1393 کد خبر : 988611902 | بازدید : 4644

 

 رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان محلات از راه اندازی کارگاه آموزی منبت کاری در پروژه بین المللی ترسیب کربن در روستای یکه چاه شهرستان محلات خبرداد.

 

به گزارش صبح محلات، داود طالبی ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان محلات گفت: این کارگاه آموزشی به منظور توانمدسازی جوامع روستایی برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و با توجه به پروژه بین المللی ترسیب کربن در روستای یکه چاه محلات راه اندازی شده است.

 

وی در ادامه گفت: این کارگاه آموزشی با اعتباری بالغ بر 100 میلیون ریال تجهیز و راه اندازی شده است و در حال حاظر 15 نفراز جوانان ساکن روستا به عنوان نوآموز در آن شرکت دارند.

 

طالبی همچنین افزود: در سال گذشته نیز دوره آموزشی پرورش و تولید قارچ، به بافی و تابلو فرش برای تعدادی از اهالی روستاهای منطقه اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن برگزار شده است و هم اکنون این طرح بین المللی در هشت روستای شهرستان محلات با 15 میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا است.

 

لازم به ذکر است ترسیب کربن به معنای جذب رسوب کربن در بافت های گیاهی است و به دلیل صنعتی شدن جوامع، محیط زیست با خطر جدی افزایش دی اکسید کربن و شرایط گلخانه ای دست و پنجه نرم می کند و سازمان ملل نیز برای مقابله با پدیده افزایش گاز های گلخانه ای از اجرای طرح ترسیب کربن در هر منطقه مستعد جهان استقبال می کند و یکی از این پرژه ها نیز در حال حاظر در منطقه شهرستان محلات در حال اجرا است.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, ترسیب کربن, روستای یکه چاه, کارگاه منبت کاری

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *