با اهل منکر قهر کنید

2 اردیبهشت 1393 کد خبر : 988611877 | بازدید : 12242

 

 

حجت الاسلام والمسلمین مقدسی مدیر حوزه های علمیه شهرستان محلات: با اهل منکر قهر کنید تا بدانند منکر آنها باعث رفتار شما شده است و این خود یک امر به معروف و نهی از منکر است.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام والمسلمین رضا مقدسی مدیر حوزه های علمیه محلات روز گذشته در مراسم چلمین روز درگذشت شهید خلیلی که در حوزه علمیه القائم محلات برگزار شد در سخنانی ضمن اشاره با بیانات حضرت علی(ع) به فرزند خود در خصوص امر به معروف و نهی از منکر گفت: با دست و زبان و اعمال خود امر به معروف کن و با اهل منکر قطع رابطه کن که این خود از مراتب امر به معروف و نهی از منکر است.

 

حجت الاسلام مقدسی در ادامه با اشاره به آیات قرآن و روایات گفت: طبق آیات قرآن مصداق اصلی و واقعی آمران به معروف و ناهیان از منکر پیامبران و پس از آنها ائمه اطهار هستند و به طبع آن آمران به معروف و ناهیان از منکر در صف پیامبران و ائمه اطهار هستند و اگر ما امروز در جامعه شاهد انتشار منکرات هستیم به دلیل عدم برخورد صحیح و دوری از امر به معروف و نهی از منکر است.

 

وی در ادامه گفت: همیشه آمران به معروف و ناهیان از منکر مورد آزار و اذیت و سرزنش اهل منکر بوده‌اند و نباید سرزنش اهل منکر موجب رنجش و دست کشی ما از امر به معروف و نهی از منکر شود و طبق آیات قرآن هدایت مردم در ارشاد کردن آنهاست و امر به معروف و نهی از منکر نیز خود از مصادیق هدایت مردم است.

 
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, شهید خلیلی, امر به معروف و نهی از منکر, شهید امر به معروف

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات