احداث منطقه ویژه اقتصادی درمسیر محلات - دلیجان موجب رونق اقتصادی منطقه می‌شود

31 فروردین 1393 کد خبر : 988611866 | بازدید : 11754

 

 حجت الاسلام سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان درمجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در حد فاصل شهرستان های صنعتی محلات و دلیجان به سبب تولید عایق رطوبتی، معادن سنگ تراورتن و گل های زینتی باعث رونق اقتصادی استان مرکزی و بخصوص منطقه محلات و دلیجان می‌شود.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی ماینده مردم محلات و دلیجان درمجلس شورای اسلامی گفت: درنشستی با آقای ترکان مشاور رییس جمهور در خصوص ایجاد منطقه ویژه اقتصادی ، پتانسیل های شهرستان های دلیجان و محلات در حوزه سنگ، عایق رطوبتی، گل و گیاه بررسی شد .

وی اظهار داشت: زیرساخت های شهرستان محلات در حوزه گل شامل دهکده گل، پایانه گل، اتحادیه گل و گیاه محلات قوی است و سطح زیر کشت گل در محلات و وجود پژوهشکده ملی گل و گیاه در این شهرستان مورد توجه وی قرار گرفت.

نماینده مردم محلات و دلیجان با اشاره به انجام اقداماتی که می تواند در آینده این منطقه تاثیرگذار باشد بیان داشت: تاسیس موسسه استاندارد و یک شعبه از گمرک در شهرستان محلات در آینده ای نزدیک کمک بزرگی به این بخش خواهد کرد .

حجت الاسلام سلیمی افزود: در این نشست آقای ترکان موافقت اولیه خود را برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی گل و گیاه و سنگ در محلات اعلام کرد.

وی گفت: در این جلسه استانداری استان مرکزی موظف شد تا طرح مطالعاتی منطقه ویژه اقتصادی را تهیه و در دستور کار قرار دهد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: شهرستان دلیجان به سبب تولید 40 درصد عایق های رطوبتی کشور، تولید الیاف صنعتی و قرار گرفتن در مسیر اصلی تهران - اصفهان دارای شرایط ایجاد منطقه ویژه اقتصادی است.

سلیمی افزود: دلیجان برای توسعه بخش تجاری و پشتیبانی صنایع مستقر در منطقه نیازمند اداره گمرک برای سهولت در صادرات محصولات تولیدی است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: محلات با حدود 20 میلیون تن ذخیره معدنی سنگ تراورتن ، موقعیتی ممتاز در منطقه دارد که نیازمند پایانه صادرات است.

سلیمی در ادامه گفت: در حال حاظر با توجه به وجود 27 معدن و 260 کارخانه فرآوری سنگ در شهرستان، محلات پتانسیلی ویژه و استثنایی در ایران و جهان دارد و برای به فعلیت در آوردن این توان بالقوه، مساعدت و همکاری مسوولان و فعالان بخش سنگ برای پایانه صادرات ضروری است.

 

منبع: ایرنا
تگها: اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, حجت الاسلام سلیمی, نماینده مجلس شورای اسلامی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *