محلات میزبان احداث بزرگترین شهرک تولید ماهیان زینتی کشور

26 فروردین 1393 کد خبر : 988611844 | بازدید : 4098

 

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی: تکمیل مطالعات احداث بزرگترین شهرک تولید ماهیان زینتی کشور در شهرستان محلات نیازمند تخصیص اعتبار است.

 

به گزارش صبح محلات، حسن اکبری مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی صبح روز گذشته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور ساماندهی حمایت از فعالین و توسعه بخش تکثیر و پرورش ماهیان زینتی استان مرکزی مطالعات مربوط به احداث اولین و بزرگترین شهرک ماهیان زینتی کشور با ظرفیت تولید 10 میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی آب شیرین و ایجاد اشتغال 200 نفر به صورت مستقیم در سال 88 در شهر محلات آغاز شد.

وی گفت: این مطالعات که در حال حاضر به علت عدم تخصیص اعتبار برای تهیه نقشه‌های اجرای آن متوقف شده در زمینی به مساحت 13 هکتار در کنار دهکده گل و گیاهان زینتی محلات در سال 88 آغاز شده است.

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ادامه داد: مطالعاتی چون مطالعات شناخت، مطالعات اجتماعی، اقتصادی، آبزی‌پروری، زیست محیطی و... توسط مشاور برای احداث این شهرک که دارای 21 مرکز تولید ماهیان زینتی، غذای زنده و گیاهان آکواریومی و همچنین امکان ایجاد مراکز دیگری همچون استخر تفریحی، ساختمان اداری، آزمایشگاه، سالن قرنطینه، باغ پرندگان، مسجد، ساختمان مربوط به برگزاری کلاس‌های آموزشی، آکواریوم عمومی و... برای ایجاد یک منطقه تفریحی، گردشگری در کنار این شهرک پیش‌بینی شده و در صورتی که استانداری مرکزی مساعدت کرده و بتواند اعتباری حدود یک هزار میلیون ریال برای تهیه نقشه‌های اجرایی آن را تامین کند، می‌توان همزمان عملیات قطعه‌بندی قطعات را انجام داد.

اکبری افزود: با توجه به اینکه قسمتی از زیرساخت‌های آن که شامل راه ورودی، گازرسانی و... است، به دلیل همجواری با دهکده گل و گیاهان زینتی با مساعدت فرمانداری و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محلات انجام شده است، می‌توان امیدوار بود تا در سال جاری که توسط مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، علاوه بر ایجاد درآمد و اشتغال به صادرات بیشتر این گونه از آبزیان به کشورهای همسایه نیز اقدام کرد.

به گفته وی استان مرکزی از نظر تولید ماهیان زینتی رتبه‌های اول تا چهارم از نظر تنوع رتبه اول و از نظر صادرات رسمی به کشورهای عراق، افغانستان و امارات رتبه اول کشور را دارا است.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, خبر محلات, شهرستان محلات, محلات, پرورش ماهی زینتی, شهرک تولید ماهی های زینتی محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *