برگزاری نخستین جلسه شورای اداری شهرستان محلات در سال 93

20 فروردین 1393 کد خبر : 988611821 | بازدید : 3011

 

 

نخستین جلسه شورای اداری شهرستان محلات در سال جدید روز گذشته در سالن اجتماعات فرمانداری محلات برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، نخستین جلسه شورای اداری شهرستان محلات در سال جدید بعداز ظهر روز گذشته در سالن جلسات فرمانداری محلات برگزار شد.

 

در این جلسه که نخستین جلسه در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بود روسای ادارات، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارائه گزارش عملکرد سال گذشته به بیان اهداف و برنامه های سال جاری پرداختند.

 

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین ربانی امام جمعه محلات و حجت الاسلام والمسلمین لطفی امام جمعه شهر نیم ور ضمن عرض تبریک سال جدید به صورت مختصر به تبیین اهداف رهبر انقلاب از نامگذاری سال پرداختند.

 

در ادامه جلسه حسن سلیمی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات گزارشی از عملکر اداره تابعه خود در سال پرداخت و از آمادگی این اداره برای تحقق منویات اقتصادی رهبری در سال پیش رو خبر داد.

 

سلیمی در ادامه در خصوص اشتغال در صنایع محلات گفت: میزان اشتغال در بخش صنعت شهرستان محلات در سال 92 معادل 7585 نفر بوده است و در مجموع 278 پروانه برای احداث واحد های صنعتی در سال گذشته صادر شده است و پیش بینی های ما برای با توجه به مجوز های صادره برای سال جار 3860 نفر در بخش صنعت می‌باشد.

 

 

در ادامه جلسه علی صفری ریاست اداره جهاد کشاورزی شهرستان محلات گفت: کشاورزی به علت ارتباط مستیم با بحث تامین امنیت غذایی مردم از مهمترین بخش های کشور می‌باشد.

 

صفری مهمترین برنامه جهاد کشاورزی در سال پیش رو را توجه به منابع طیعی و حفظ آنها عنوان کرد و گفت: با توجه به خشکسالی چند سال اخیر و هچنین کاهش آب های سطحی و زیر سطحی در منطقه، جهاد کشاورزی شهرستان هیچ گونه برنامه ای برای افزایش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در سال اینده ندارد و برنامه های اصلی پیرامون بهره وری هرچه بیشتر از مزارع موجود و اصلاح روش های آبیاری است.

 

مهدی ملک محمدی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محلات به عنوان سومین سخنران این جلسه سیاست های کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را توزیع عادلانه امتیازات و امکانات فرهنگی در سطح کشور عنوان کرد و گفت: عدالت فرهنگی در جامعه موجب شکوفایی استعداد ها در سطح جامعه خواهد شد.

 

ملک محمدی محوریت برنامه های خود در سال جاری را کانون های فرهنگی هنری مساجد عنوان کرد و گفت: با توجه به گستردگی خوب و فعالیت درخشان کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان و پوشش مناسب افراد در جامعه این اداره در نظر دارد فعالیت های فرهنگی، هنری و قرآنی خود را با استفاده از ظرفیت های همین کانون های مساجد به بهترین شکل ممکن به انجام برساند.

 


در بخش دیگری از جلسه دکتر فردوسی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات به مناسبت هفته سلامت گفت: ابلاغ سیاست های کلی سلامت از سوی رهبر معظم انقلاب موجب توجه ویژه تمامی نهادها و دستگاههای قانونی به بخش درمان خواهد شد.

 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت کامل و مطلوب بیمارستان در ایام تعطیلات نوروزی گفت: به حمد الله با برنامه ریزی صورت گرفته و همکاری و هماهنگی تمامی ارگانها امسال بیمارستان امام خمینی شهرستان محلات به صورت کامل و تمام وقت کار ارائه خدمات به مردم عزیز را به انجام رساند.

 

در پایان جلسه فرماندار محلات با ارائه گزارشی در خصوص جلسات شورای اداری شهرستان محلات در سال گذشته گفت: حضور به موقع و مستمر مسئولین ادارات شهرستان در جلسات شورای اداری موجب تقویت روحیه وحدت و یکپارچگی در امورات شهری می شود

 

یارمحمدی همچنین با اشاره به شعار امسال به تبیین ابعاد مدیریت جهادی پرداخت و گفت: مدیریت جهادی ای که رهبر فرزانه انقلاب در شعار امسال به آن اشاره کردند مربوط به شرایط خاص و بحرانی است و با نگاه دقیق به تحولات جامعه و نیاز های مسئولین درخواهیم یافت که اینک در موقعیت خاص و بحرانی قرار داریم و همگی می بایست با برنامه ریزی صحیح و هدفمند بر مشکلات فایق آییم و به یاری مسئولین نظام برسیم.

 

وی در پایان با اشاره طرح هدفمند سازی یارانه ها گفت: طرح هدفمند سازی یارانه ها جراحی بزرگ اقتصادی بود که به حمد الله با تمامی کمی و ها و کاستی های آن در دولت قبل اغاز شد و اینک دولت جدید در آستانه نهایی سازی این طرح و اجرای مرحله دوم است.

 

فرماندار محلات سپس از تمامی دستگاهها و ادارات خاص با مدیریت جهادی خود را برای اجرای هرچه بهتر مرحله دوم طرح هدفمند سازی یارانه ها آماده سازند.

 
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, شورای اداری محلات, فرماندار محلات, فرمانداری محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *