صادرات 200 میلیون شاخه بید قرمز از محلات به خارج از کشور

19 فروردین 1393 کد خبر : 988611814 | بازدید : 3209

بیدقرمز

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محلات از صادرات بیش از 200 میلیون شاخه بید قرمز تزئینی از محلات به خارج کشور در سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش صبح محلات، صفری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محلات با اعلام این خبر گفت: ارزش صادرات این محصول بیش از ۲ میلیون دلار بوده است و در غالب شاخه بید قرمز و درخچه های تزیینی به کشور ژاپن و سایر کشور ها صورت گرفته است.

 

وی در ادامه گفت: شهرستان محلات به علت دارا بودن آب و هوایی بکر و کوهستانی مکانی بی نظیر برای تولید این نوع از درختچه ها ست و در حال حاظر بیش از 100 هکتار اراضی شهرستان محلات در روستای بزیجان به تولید این محصول اختصاص یافته است.

 

صفری همچنین افزود: بید قرمز محصول بی نظیر محلات است و این گیاه  به عنوان یک برند دردنیا شناخته شده است و طرح صادرات این محصول، طرحی ابتکاری است و در سال 1385 در کتاب گینس به ثبت جهانی رسیده است این درحالی ست که تا قبل از آن بید قرمز به منظور تولید انرژی و گرم سوزانده می شد که در این طرح شاخه های بید تفکیک و دسته بندی می شود و با بسته بندی مناسب جهت صادر شدن آماده می شود.

 

وی در پایان افزود: بید قرمز تزیینی در محلات از نوع سالیکیس بوده و توسط 90 کارگر زن و مرد در کارگاه  بسته بندی و در کنار سایر محصولات صادراتی این شهرستان به سایر کشور ها ارسال می‌شود.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, خبر محلات, شهرستان محلات, محلات, صادرات بید قرمز از محلات, بید قرمز, جهاد کشاورزی شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *