دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی مرکزی: محلات بالاترین آمار مسافران نوروزی استان مرکزی را داراست

11 فروردین 1393 کد خبر : 988611779 | بازدید : 2580

رحمتی/میراث فرهنگی مرکزی

 

به گزارش خبرنگار ما به نقل از تسنیم ، سیدمحسن رحمتی در جمع خبرنگاران با اشاره به جاذبه های گردشگری محلات اظهار کرد: باغات گل محلات در فصول مختلف مسافران را به دیدن زیباترین آفریده خداوند دعوت می کند و یکی ازبهترین سوغات با طراوت این شهرستان است.


وی افزود: آمارگردشگری نوروزی حاکی از این است که هر ساله بیش از 10 هزار مسافر نوروزی از جاذبه‌های گردشگری، آثار تاریخی و باستانی شهرستان محلات دیدن می‌کنند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی مرکزی تصریح کرد: وجود دو اثر باستانی در کنار آبگرم و سرچشمه محلات، دهکده گل و گیاهان زینتی محلات و همزمان قرار گرفتن در مسیرغار نخجیر استان مرکزی در مسیر دلیجان - نراق، شهر هزار ساله نراق و دیگر آثار دیدنی شهرهای محلات، دلیجان و نراق فرصتی است تا تورهای گردشگری منطقه تشکیل شود و این آثار به قطب گردشگری تبدیل شوند.

وی با اشاره به تعداد مسافران نوروزی مرکزی گفت: از 29 اسفند ماه تا کنون بیش از 350 هزار مسافر نوروزی در قالب 100هزار خانوار در این استان اقامت کردند.

رحمتی افزود: این آمار بر اساس حضور شخص و فرد در مراکز ارائه کننده خدمات گرفته شده و نیز هتل ها، مراکز اقامتی، مهمانسراها، مدارس محل اقامت و دیگر مراکز اطلاعات گردآوری شده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی مرکزی تصریح کرد: موزه های مرکزی در ایام نوروز همچنان مورد توجه و استقبال گسترده مسافران نوروزی و گردشگران است و تا کنون بیش از 40 هزار مسافر از 12 موزه استان مرکزی دیدن کردند.

وی با اشاره به برنامه موزه ها در تعطیلات عید گفت: این موزه ها همه روزه در برنامه بازدید مسافران و گردشگران به این استان قرار دارند و راهنماهای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز با استقرار در این اماکن، اطلاعات مورد نیاز را به گردشگران و مسافران نوروزی می دهند.

رحمتی افزود: در تعطیلات نوروزی امسال 42 پایگاه ثابت و سیار امدادی، 32 راهدارخانه، دو هزار و 500 دستگاه نوگان مسافربری برون شهری و تمامی تاسیسات اقامتی استان شامل هتلها، میهمانسراها و 720 کلاس در 65 مدرسه جایگاههای اسکان موقت تامین چادرهای مسافرتی از سوی هلال احمر این استان در خدمت مسافران نوروزی است.

وی تصریح کرد: استان مرکزی علاوه بر جاذبه های تاریخی در حوزه گردشگری طبیعت و رسومات و میراث معنوی نیز بسیار غنی است و در ستاد تسهیلات سفر شهرستانها تلاش شده نمایی از داشته های فرهنگی و گردشگری به صورت قوی در ایام نوروز معرفی شود.
تگها: صبح محلات اخبار محلات, صبح محلات, شهرستان محلات, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات