12 امامزاده شهرستان محلات آماده اجرای طرح آرامش بهاری

12 اسفند 1392 کد خبر : 988611687 | بازدید : 6862

 

مدیر اوقاف و امور خیریه محلات، از آمادگی ۱۲ امامزاده شاخص محلات برای اجرای طرح آرامش بهاری در نوروز امسال خبر داد.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام علی بگ مراد ریاست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان محلات ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در 12 امامزاده شهرستان محلات گفت: این طرح از 28 اسفند امسال تا 15 فروردین 93 در بقاع متبرکه این شهرستان اجراء می شود.


بگ مراد در ادامه افزود: هدف از اجراء این طرح تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت باورهای دینی و مذهبی، ارتقاء سطح فکری و فرهنگی زائران و مسافران نوروزی و تبلیغ و ترویج سنت های اصیل اسلامی ست.


مدیراوقاف و امور خیریه محلات در خصوص این طرح گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص تبدیل بقاع متبرکه و امامزادگان به قطب های فرهنگی طرح آرامش بهاری امسال در 12 امامزاده محلات اجرا می‌شود.


وی در ادامه گفت: در گذشته مردم تنها برای زیارت در امامزاده‌ها حاظر می‌شدند، اما امروزه بقاع متبرکه مراکزی برای برپایی محافل قرآنی، سخنرانی و خیمه معرفت است.


وی همچنین در خصوص برنامه های پیش بینی شده در طرح آرامش معنوی گفت: برپایی خیمه های معرفت، اجرای مراسم تحویل سال نو، عطرافشانی و گلباران قبور مطهر شهدا در امامزادگان و بقاع متبرکه، تهیه هفت سین قرآنی و معنوی از برنامه های اجرایی در قالب این طرح است.

حجت‌الاسلام بگ مراد افزود: 4 بقعه مبارکه، امامزاده محمود روستای جردیجان، حکیمه خاتون روستای خورهه، امامزاده محمد(ع) روستای نخجیروان و امامزاده فضل و یحیی در شهر محلات برای اسکان مسافران نوروزی برای مهیا شده است و با توجه به تقارن نوروز و ایام فاطمیه در امامزادگان محلات مراسم سوگواری در قالب سوگواره یاس نبوی اجراء می‌شود.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, خبر محلات, محلات, شهرستان محلات, اداره اوقاف و امور خیریه, ریاست اداره اوقاف و امور خیریه محلات, امامزادگان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *