بهار امسال سراسر ایران با گل های محلاتی آذین می‌شود

1 اسفند 1392 کد خبر : 988611651 | بازدید : 7167

 

رییس اتحادیه گل وگیاه محلات: هشت میلیون شاخه گل برای استفاده در ایام نوروز روانه بازار مصرف در سراسر کشور شد.

 

به گزارش صبح محلات، "غلامحسین ابراهیمی" رییس اتحادیه گل وگیاه محلات ضمن اعلام صادرات هشت میلیون شاخه گل از محلات به ساسر کشور افزود: همزمان با آغاز فصل بهار مردم رغبت بیشتری برای استفاده از گل دارند و با تهیه انواع گل ها به استقبال سال جدید می‌روند.

 

وی در ادامه افزود: گل ها صادره از محلات جهت بازار شب عید شامل باغچه ای، آپارتمانی و زینتی و اقلامی برای ایجاد فضای سبز است و صادرات امسال افزایش یک میلیون شاخه ای نسبت به سال گذشته داشته است.

 

رییس اتحادیه گل و گیاه محلات در ادامه گفت: شهرستان محلات از قطب های اصلی تولید و پرورش انواع گل و گیاهان زینتی است و از نظر میزان تولید رتبه دوم و از لحاظ تنوع تولید نیز رتبه نخست در کشور را به خود اختصاص داده است.

"ˈمهدی وجگانی" مسوول زراعت و باغبانی جهاد کشاورزی محلات در همین راستا گفت :60 گونه نشاء و بوته ها شامل پامچال، همیشه بهار، شب بو، سینره، میخک و بنفشه برای بازار شب عید در گلخانه های زیرپلاستیک محلات کشت و آماده بهره برداری شده است.

وی در ادامه افزود: 200 بهره بردار محلاتی کار کشت این گل ها در 80 هکتار از گلخانه های زیرپلاستیک محلات از اواخر تابستان امسال آغاز کرده اند و پیش بینی می‌شود 600 میلیون بوتهو انواع نشاء گل و گیایاهان زینتی از این گلخانه ها برداشت و روانه بازار شب عید گردد.

لازم به ذکر است 33 درصد از جمعیت 54 هزار نفری شهرستان محلات از محل تولید و پرورش گل و گیاهان زینتی امرار معاش می کنند و تولیدات گل در محلات برای پرورش به استان های اصفهان، تهران، بندرعباس، مشهد، تبریز و بوشهر ارسال می‌شود.

 

 
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, محلات, خبر محلات, شهرستان محلات, صادرات گل از محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *