کوتاهی دولت در پرداخت 15 درصدی سهم شهرستان محلات از معادن

15 بهمن 1392 کد خبر : 988611585 | بازدید : 6005

 

حجت الاسلام سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با انتقاد از کوتاهی وزارت اقتصاد در پرداخت 15 درصد حقوق دولتی معادن به مناطق، گفت: متاسفانه علی رغم واریز این وجوه به خزانه، دولت سهم شهرستانها را پرداخت نکرده که این نقض قانون و تخلف آشکار است.

 

به گزارش صبح محلات علیرضا سلیمی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به اینکه طبق تبصره 6 ماده 12 قانون معادن کشور دولت مکلف است 15 درصد از حقوق دولتی وصولی را به اعتبارات همان استان اضافه کند، افزود:  بر اساس قانون 65 درصد از وجوه دریافت شده از بهره برداران در خزانه باقی می ماند و 15 درصد سهم شهرستانها باید برای ایجاد زیرساخت و رفاه و توسعه شهرستان با اولویت بخشی که معدن در آن واقع شده، اختصاص یابد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کوتاهی دولت در پرداخت سهم مناطق از حقوق دولتی معادن ، تصریح کرد: با وجود واریز حقوق دولتی معادن دریافت شده از بهره برداران به خزانه تاکنون گزارش عملکردی در این رابطه از سوی وزارت امور اقتصاد و دارایی اعلام نشده است.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  باتاکید بر وجود ذخایر معدنی غنی و متعدد در استان مرکزی، افزود: به علت پرداخت نشدن سهم 15 درصدی مناطق متاسفانه تاکنون هیچگونه اقداماتی در زمینه زیرساخت های معدنی و تامین هزینه های اصلاح و ترمیم آسیب های وارد به راه ها و زیرساخت های موجود در مناطق معدنی منطقه وارد شده، صورت نگرفته است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس، بابیان اینکه با تصویب قانون سهم 15 درصدی مناطق از حقوق دولتی معادن تاحدی افکارعمومی آرامش پیدا کرد، گفت: ممانعت وزارت امور اقتصاد و دارایی نقض روشن و واضح  قانون است که باعث نگرانی مردم و اعتراض و ناآرامی افکارعمومی شده است.

 سلیمی با اشاره به رتبه اول استان مرکزی در بهره برداری و تولید ذخایر معدنی،  افزود:  این استان دربحث سنگ آهن،  ذخایر بسیار غنی  دارد که بخشی از آن اخیرا کشف شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: وجود ذخایر معدنی وسیع و غنی در استان مرکزی بر ضرورت تغییر نگاه وزارت امور اقتصاد و دارایی برای پرداخت سهم 15 درصدی مناطق از حقوق دولتی معادن به شدت می افزاید. 

 سلیمی با اشاره به آسیب ها و خسارت های بوجود آمده ناشی از عدم پرداخت سهم مناطق ازحقوق دولتی معادن، تصریح کرد: این کار وزارتخانه تخلف است و باعث اعتراض معدن داران و همچنین ساکنان منطقه به دلیل وضعیت نامناسب زیرساخت ها و راه های منتهی به معادن شده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت بهداشت برای تامین نیروی انسانی  مورد نیاز در بخش بهداشت و درمان حوزه انتخابیه اش، تصریح کرد: در بسیاری از نقاط شهری و روستایی با جمعیت بالا با کمبود،پزشک عمومی و پرستار مواجه هستیم و در این زمینه بارها به وزارت بهداشت تذکر و اخطار داده ایم اما نتیجه ای نداشته است.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, محلات, نماینده مجلس محلات, حجت الاسلام سلیمی, معادن محلات, سهم محلات از معادن سنگ, معدن سنگ

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *