کشت ارگانیک داروهای گیاهی در شش هکتار از اراضی محلات

3 بهمن 1392 کد خبر : 988611528 | بازدید : 6462

 

شش هکتار از اراضی کشاورزی محلات زیر کشت ارگانیک گل محمدی، رزماری و اسطوخدوس رفته است.

 

مهدی وجگانی مسئول واحد زراعت و باغبانی جهاد کشاورزی محلات از کشت ارگانیک گل محمدی، رزماری و اسطوخدوس در محلات به شیوه ارگانیک خبر داد و گفت: در  سه سال اخیر 400 میلیون ریال جهت کشت ارگانیک این گیاهان در محلات هزینه شده است.

وی در ادامه گفت: پیش بینی می‌کنیم محصولات تولیدی به این روش تا سه سال آینده برداشت و روانه بازار مصرف شود.

 

وی همچنین در ادامه از ایجاد یک انارستان به روش ارگانیک به وسعت یک هکتار در این شهرستان خبر داد و گفت: هم اکنون کار نهال کاری این باغ به پایان رسیده و محصول تولیدی آن سال آینده برداشت خواهد شد.

وجگانی افزود: محصول این انارستان که برای آماده سازی آن تاکنون 90 میلیون ریال هزینه شده، از نوع ˈملس خورههˈ است و پیش بینی می شود در سال 20 تن محصول ارگانیک از آن برداشت شود.

 

لازم به ذکر است به محصولاتی که در تمام مراحل رشد با سیستم طبیعی هماهنگ بوده و درخاکی که ازچند سال قبل هیچ گونه سموم دفع آفات نباتی مانند علف کش ها، قارچ کش ها و موادشیمیایی درآن استفاده نشده و فقط با مواد طبیعی مانند کمپوست گیاهی تقویت و رشد کند، کشت ارگانیک اطلاق می شود.

 

منبع: ایرنا
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, خبر محلات, محلات, شهرستان محلات, جهاد کشاورزی محلات, کشت ارگانیک, کشت ارگانیک در محلات, گیاهان دارویی, گل محمدی, اسطوخدوس, رزماری

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *