اجرای پروژه ترسیب کربن در منطقه گل چشمه محلات

1 بهمن 1392 کد خبر : 988611516 | بازدید : 8705

آرم سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری(منابع طبیعی)

 

معاون منابع طبیعی استان مرکزی گفت: با مشارکت مردمی و حمایت هم جانبه مسئولان اجرائی منطقه گل چشمه در شهرستان محلات برای اجراء پروژه ترسیب کربن انتخاب شد.

 

به گزارش صبح محلات، حمیدرضا مرادی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به اینکه ایران یکی از کشورهای موفق و پیشرو درمقابله با بیابان زایی است اظهار کرد: یکی از چالش های قرن حاضر در جهان تغییر اقلیم و بیابان زایی است که جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای موفق و پیشرو در مقابله با این پدیده است.


وی افزود: پروژه بین المللی ترسیب کربن کار مشترک دولت ایران، برنامه عمران ملل متحد  UNDF و تسهیلات زیست محیطی جهانی GEF وسازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور است.


معاون منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی تصریح کرد: هدف پروژه توانمند سازی جوامع محلی با دید محلی به جهانی و از خرد به کلان  و پیدا کردن روش های مقرون به صرفه و پایدار برای احیاء مناطق تخریب شده و یا درحال تخریب بوده به گونه ای که کربن اتمسفری را دربخش های فوقانی و تحتانی زمین یعنی درگیاهان و در خاک ذخیره و جذب کند.


وی افزود: راه کارهای اجرائی پروژه بر پایه شیوه مدیریت مشارکتی جوامع محلی و در جوامع روستائی است.


مرادی با اشاره به حمایت مسئولان از طرح ترسیب کربن گفت: حمایت از اجرای پروژه بین المللی ترسیب کربن و منارید درصورت حمایت مسئولان استانی سبب بهبود شاخص های توسعه انسانی از جمله فقر زدایی، افزایش سلامت، توانمند سازی جوامع محلی و در نهایت حفظ و توسعه منابع طبیعی ومحیط زیست به عنوان بستر توسعه پایدار می شود.


معاون منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی تصریح کرد: حمایت های پروژه از فرصت های امرار معاش جایگزین و مورد رضایت مردم بوده که آنها را قادر می سازد تا مدیریت سرمایه های خود را به عهده بگیرند.


مرادی با اشاره به وجود پتانسیل های بالای منطقه گل چشمه گفت: با توجه به شرایط منطقه گل چشمه و مشکلات ناشی از فرسایش در منطقه، فقر و مهاجرت ناشی از بیابان زایی و وجود پتانسیل های بسیار زیاد از جمله منابع آبی و خاک، مشارکت مردمی و حمایت هم جانبه مسئولان اجرائی منطقه گل چشمه در شهرستان محلات برای اجراء پروژه ترسیب کربن انتخاب شده است.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, محلات, گل شچمه, ترسیب کربن, بیابان زدایی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *