معاون وزیر جهاد کشاورزی: محلات کانون اصلی تحقیقات گل و گیاه کشور می شود

28 دی 1392 کد خبر : 988611502 | بازدید : 884

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: شهرستان محلات استان مرکزی به کانون اصلی تحقیقات گل و گیاه کشور تبدیل می شود.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از ایرنا، «اسکندر زند» معاون وزیر جهاد کشاورزی روز پنجشنبه در نخستین نشست اتاق فکر اقتصادی استان مرکزی افزود: استان مرکزی رتبه دوم تولید گل و گیاه کشور را دارد و مرکز تحقیقات آن به دلیل روشهای کیفی و به روز، به پژوهشکده ارتقا یافته است.

رییس سازمان تحقیقات کشاورزی کشور بیان کرد: هفت مرکز تخصصی تحقیقات گل و گیاه کشور زیر نظر این پژوهشگاه فعالیت می کنند و این مهم بار علمی و جایگاه محلات را در عرصه پژوهش های پایه کشاورزی نشان می دهد.

زند اضافه کرد: راه اندازی مرکز تحقیقات ماهیان زینتی در شهرستان محلات نیز یکی دیگر از زیرساختهای علمی و از ظرفیتهای مهم استان مرکزی در عرصه کشاورزی و دانش روز است.

وی توضیح داد: یکی از سیاستهای وزارت جهادکشاورزی رویکرد به روشهای علمی تولید پربازده و کم آب بر و ترویج فناوریهای نوین است که استان مرکزی با بنیه قوی علمی در حوزه کشاورزی باید در این بخش پیشتازی کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: حوزه کشاورزی فصلی حساس و بسیار مهم در تضمین امنیت غذایی مردم و تولید ثروت و اشتغالزایی است و باید به صورت حساب شده از ظرفیتهای این بخش در سایه برنامه کارآمد و اندیشه های بارور استفاده شود.

زند توضیح داد: اتاق فکر اقتصادی ابتکاری از سوی دولت تدبیر و امید است که می تواند اندیشه های پراکنده را تجمیع و در راستای امور مهم و اولویت دار راهبری کند.

نخستین اتاق فکر اقتصادی استان مرکزی با حضور 53 نفر از نخبگان و برجستگان اقتصادی استان و کشور در راستای تصمیم سازی در خصوص سرمایه گذاری، اشتغالزایی، راهکارهای اجرایی موثر اصل 44، تقویت محیط زیست، راهبری آمار، فناوری اطلاعات و تقویت بین بخشی برگزار شد.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, محلات, معاون وزیر جهاد کشاورزی, رتبه دو استان مرکزی در تولیدات گیاهی, پژوهشکده گل و گیاهان زینتی محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *