ابهامات در طرح سرانه ای شدن بودجه مدارس علت مخالفت کمسیون آموزش مجلس است

25 دی 1392 کد خبر : 988611484 | بازدید : 5696

 

حجت الاسلام علیرضا سلیمی دبیر اول کمسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون هم براساس دغدغه های خود و ابهامات موافق اجرای طرح سرانه ای شدن بودجه مدارس به شکل گسترده نیست.

 


به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان در کمسیون آموزش مجلس در خصوص ابهامات موجود در این طرح گفت: در این طرح مشخص نشده که پاداش پایان خدمت معلمان را چه کسی پرداخت خواهد کرد و اگر مدیری با کمبود بودجه مواجه شود در این بین معلم سرگردان خواهد شد و کسی پاسخگو نخواهد بود.

 

وی در ادامه گفت: هم اکنون بسیاری از معلمان در چند مدرسه تدریس می کنند و مشخص نیست که چه کسی باید حقوق معلم را پرداخت کند و یک سرگردانی برای معلم ایجاد خواهد شد.

 

حجت الاسلام سلیمی در خصوص هزینه های اجرای این طرح گفت: اگر مدرسه ای تبدیل به موسسه مالی شود نیاز به حسابرس و بازرس مالی دارد و با وجود 115 هزار مدرسه در کشور باید بیش از 220 هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش حضور یابند که هزینه بسیار زیادی را برای وزارتخانه ایجاد می کند.

 

همچنین وی در خصوص محاسن این طرح گفت: از جمله محاسن این طرح ایجاد انگیزه در مدیران بابت واگذاری امور به آنها و صرفه جویی هایی است که مدیران در برخی از قسمت ها قادر به انجام آن هستند.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اجرای گسترده این طرح در سال اول مصلحت نیست و کمیسیون هم براساس دغدغه های خود و ابهامات طرح موافق اجرای این طرح به شکل گسترده نیست و نباید یکباره آموزش و پرورش را با چالش روبرو کرد.

 

منبع: پانا
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی, علیرضا سلیمی, حجت الاسلام سلیمی, وزارت آموزش و پرورش, کمسیون آموزش مجلس, سرانه ای شدن بودجه مدارس

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *