هدف اصلي قيام امام حسين(ع) نجات انسان ها از جهالت و گمراهي بوده است

3 دی 1392 کد خبر : 988611418 | بازدید : 4799

 

امام جمعه محلات در جلسه شورای اداریث آموزش پرورش گفت: هدف اصلي قيام امام حسين(ع) نجات انسان ها از جهالت و گمراهي بوده است.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش محلات، يكصد و هفتادمي جلسه شوراي آموزش و پرورش محلات با حضور اعضاي اين شورا در محل سالن جلسات شهيد محلاتي آموزش و پرورش تشكيل شد.

در ابتداي اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين رباني امام جمعه محلات با اشاره به اربعين حسيني اهميت اين روز را با روايتي از امام صادق(ع) بيان كرد كه در آن به چهل روز گريه آسمان و فرشتگان براي عزاي امام حسين(ع) اشاره شده و نقل حديثي از امام عسگري(ع) در مورد اينكه شناسه هاي مؤمن زيارت اربعين است اشاره كرد. امام جمعه محلات همچنین هدف اساسي قيام امام حسين(ع) را نجات انسان ها از جهالت و گمراهي دانستند و آن را براي شيعيان درسي مهم قلمداد كرد.

در ادامه جلسه رحيم اميري مدير آموزش و پرورش و دبير شوراي آموزش و پرورش با عرض تسليت اربعين امام حسين(ع) مهمترين رخدادهاي آذرماه آموزش و پرورش شهرستان را براي اعضاي شورا ارائه كرد. اميري از برپايي نماز جماعت به امامت آيت ا... دري نجف آبادي نماينده ولي فقيه در استان براي دانش آموزان دبيرستان شهيد انصاري و افتتاح بزرگترين سالن ورزشي دانش آموزي توسط معاون عمراني وزير آموزش و پرورش گزارشي ارائه كرد. مدير آموزش و پرورش محلات با اشاره به سفر دكتر رئيسي معاون عمراني وزير و رئيس سازمان نوسازي مدارس و بازدید از پروژه هاي مدارس پروين و شهداي نيم ور گفت: دكتر رئيسي در اين بازديد ها قول مساعدت ويژه اي به شهرستان داده است.

 ناصر جلالي فرد كارشناس پژوهش و نيروي انساني در مورد هفته معلم و شيوه نامه برگزاري آن توضيحاتي ارائه كرد. وي با اشاره به اينكه اعضاي شوراي آموزش و پرورش جزو ستاد گراميداشت مقام معلم هستند گفت: سي اُمين مراسم گراميداشت مقام معلم در ارديبهشت ماه برگزار مي گردد كه از هم اكنون جمع آوري اسناد و مدارك معلمان متقاضي شروع شده است. جلالي بسيج نيروها و ادارات را براي برگزاري مراسم خواستار شد.

محمدرضا غفاري معاون پرورشي اساسنامه مدارس جوار حوزه المهدي(عج) را با توجه به دغدغه هاي فرهنگي موجود قرائت كرد و گفت: اين مدارس كه به صورت غيردولتي اداره مي شود در شهرهاي اراك و ساوه تأسيس شده و براي پرورش نيروهايي با مشخصات ايماني و اسلامي در مقاطع تحصيلي متوسطه اول و دوم پيش بيني شده است. در ادامه اعضاي شورا نظرات خود را بيان كردند و مقرر شد از يكي از اين مدارس بازديد و بررسي هاي لازم جهت تأسيس آن انجام شود.

فاطمه كماني كارشناس مسوول سوادآموزي با گراميداشت هفتم دي ماه سالروز صدور فرمان حضرت امام خميني(ره) براي تشكيل نهضت سواد آموزي خاطرنشان شد اول تا هفتم دي ماه هفته سوادي نام گذاري شده است. كماني از فرماندار محلات براي تشكيل جلسه براي دهياران و مقرر شدن كمك دهياران در پوشش روستا تشكر كرد و از در اختيار گذاشتن كتاب و لوح فشرده به اشخاص داوطلب سوادآموزي ديپلمه و بالاتر و پاداش مالي تعيين شده خبر داد.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, آموزش و پرورش محلات, شورای اداری آموزش و پرورش محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *