اختصاصی/جذب نیرو جدید در آموزش و پرورش در سال آینده

25 آذر 1392 کد خبر : 988611400 | بازدید : 4661

 

کریم زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی امروز با حضور در شورای اداری آموزش و پرورش محلات گفت:

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، کریم زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی امروز با حضور در شورای اداری آموزش و پرورش محلات گفت: با توجه به بازنشستگی تقریبا 600 نفری کارکنان آموزش و پرورش استان در هر سال و همچنین کمبود 2000 نفری کادر آموزشی ما در کل استان و همچنین در کل کشور با مشکل کمبود نیرو مواجه هستیم.

 

وی در ادامه گفت: در حال حاظر دو راه کار برای مواجه با این مشکل در سال آینده پیش بینی شده است، یک جذب نیرو با برگزاری آزمون استخدامی در سال آینده و دو استفاده از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان. وی در خصوص چگونگی بکارگیری دانشجویان مراکز فرهنگیان و کم و کیف برگزاری آزمون استخدامی توضیحات بیشتری نداد و آن را مربوط به سیاست ها کلی وزارت آموزش و ژرورش دانست.

 

کریم زاده همچنین در بخشی از سخنان خود گفت در خصوص جلسات وزارت آموزش و پرورش با مدیران کل در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: از زمان روی کار آمدن دولت جدید و انتصاب وزیر جدید آموزش و پرورش هنوز هیچ جلسه ای به صورت حضوری در وزارت خانه تشکیل نشده و جلسات به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده و ما از سیاست های دولت و وزیر جدید آگاهی نداریم و در حال حاظر تنها با توجه به سیاست های کلی نظام در حال اجرای برنامه های خود هستیم.

 

وی همچنین در خصوص نقاط قوت و ضعف آموزش و پرورش شهرستان محلات گفت: به حمد الله آموزش و پرورش شهرستان محلات از عملکرد خوب و قابل قبولی برخوردار است و آمارها نشان میدهد این شهرستان یکی از بهترین عملکرد ها را در استان داشته است و یکی از مهمترین دلایل آن انجام کارها به صورت زیر بنایی، سخت کوشی، همدلی و همراهی و صبر مدیران این شهرستان است که این در سایه استفاده از مدیران بومی در سطوح مختلف اداری و مدیریت شهرستان میسر شده است.

 

وی در ادامه گفت: در همین راستا اداره کل آموزش و پرورش استان تلاش دارد در حد امکان از مدیران بومی در سطوح مختلف اداری استافده کند.

 

شورای اداری آموزش و پرورش محلات

 

شورای اداری آموزش و پرورش محلات
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, آموزش و پرورش محلات, رحیم امیری, مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی, استخدام معلم در سال آینده, کمبود نیرو, کمبود بودجه

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *