ساخت اولین مرکز رشد دانشگاهی استان مرکزی در محلات

24 آذر 1392 کد خبر : 988611399 | بازدید : 8184

 

علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات ودلیجان در مجلس شورای اسلامی از مجوز احداث نخستین ˈمرکز رشدˈ دانشگاهی استان مرکزی در شهرستان محلات خبر داد.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلامˈعلیرضا سلیمیˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مرکز دانشگاهی با وسعت دو هزار مترمربع با همکاری جهاد دانشگاهی کشور احداث خواهد شد.

وی اظهارکرد: در این مرکز علمی، دانش کسب شده دانشجویان به تجارت نزدیک و با فعالیت این مرکز تحولی عظیم در مراکز علمی ، آموزشی سطح شهرستان محلات ایجاد خواهد شد.

وی کمک به جذب بیشتر کارآموزان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در بازار کار و ایجاد شغل، ایجاد واحدهای صنایع کوچک فنی و تخصصی، انتقال فناوری و استفاده از اکتشافات علمی جدید، افزایش بازدهی نیروی کار بالقوه را از اهداف احداث این مرکز عنوان کرد.

وی گفت: مرکز رشد، یکی از ابزارهای توسعه اقتصادی محسوب می شود که به منظور حمایت از کارآفرینان تحصیل کرده تاسیس و با ارایه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه استقرار شرکت های جدید را فراهم می کند.

سلیمی اظهار داشت: امروزه استفاده از این مراکز علمی به عنوان یکی از ابزارهای پذیرفته شده برای تبدیل خلاقیت ها و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به محصولات قابل ارایه به بازار و توسعه کارآفرینی گسترش یافته است.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, مرکز رشد دانشگاهی در محلات, جهاد دانشگاهی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *