همایش بزرگ عاشوراییان در محلات برگزار می‌شود

19 آبان 1392 کد خبر : 988611264 | بازدید : 3474

 

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان محلات از برگزاری همایش بزرگ عاشوراییان در این شهرستان خبر داد.

 


به گزارش صبح محلات، علیرضا براتعلی در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: این همایش به مناسبت ایام محرم‌الحرام و هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر در دهه احیای امر به معروف و نهی از منکر برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: اجتماع آمران به معروف و ناهیان از منکر و تقدیر از فعالان این عرصه، سخنرانی روحانیون و مبلغین پیرامون اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر از دیگر برنامه‌های دهه احیای امر به معروف و نهی از منکر در این شهرستان است.

دبیر ستاد احیای امر به معروف شهرستان محلات با بیان اینکه قیام عاشورا و نهضت امام حسین(ع) با دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر عجین شده است، متذکر شد: در نهضت امام حسین(ع) و قیام عاشورا عوامل متعددی دخالت داشته ولی اقامه امر به معروف و نهی از منکر مهم‌ترین آن است چرا که خود حضرت سید الشهدا(ع) در جمله‌ای اصلاح در امت جد پیامبر(ص) و اقامه امر به معروف و نهی از منکر را دلیل قیام خود دانسته‌اند.

امام جمعه محلات نیز با تأکید بر اینکه همه مسئولان باید فرهنگ سازی لازم و تذکر لسانی را در دستور کار قرار دهند، گفت: برجسته کردن نیکی‌ها و معروفات در جامعه و گوشزد کردن منکرات برای ریشه ‌کنی آن نیازمند تلاش همگانی است.

حجت‌الاسلام مهدی ربانی با اشاره به اینکه شعار امسال ستاد احیای امر به ‌معروف ‌و نهی ‌از منکر تذکر لسانی وظیفه همگانی و ترویج نقدپذیری است، یادآور شد: پیام قیام امام حسین(ع) باید در ماه محرم و مجالس عزاداری تبیین شود زیرا هر چه زمان می‌گذرد نهضت حسینی و فرهنگ حسینی در جامعه پررنگ‌تر می‌شود.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, امر به معروف, ستاد احیاء امر به معروف, همایش عاشورائیان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *