حجت الاسلام و المسلمین شهیدی: نهضت ما، نهضت حسینی است و باید یاد شهدا را حفظ کرد

17 آبان 1392 کد خبر : 988611258 | بازدید : 5260

 

نماینده ولی فقیه در بنیاد و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خطبه دوم نماز جمعه محلات اذعان کرد: نهضت ما، نهضت حسینی است و باید در قبال خون شهدا و جانبازی جانبازان بکوشیم و رسالت مان را ایفا و یاد و خاطره آنها را حفظ کنیم.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از پتال رسمی بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه در بنیاد و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز (جمعه هفدهم آبان ماه 92) در خطبه دوم نماز جمعه شهرستان محلات در جمع مردم نمازگزار استان مرکزی به ایراد سخنانی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی با ابراز خرسندی از توفیق حضور در این نماز سیاسی و عبادی در جمع مردم دلیجان و اشاره به ایام سوگواری ماه محرم گفت: در کشورهای دیگر هم وقتی ماه محرم و صفر از راه می رسد، احترام می گذراند و نسبت به ساحت مقدس امام حسین (ع) احترام قائل هستند و در کشورهایی مثل هند، ترکیه، پاکستان و حتی کشورهای اروپایی هم عزاداری امام حسین (ع) برگزار می شود و شاهد هستیم که مسلمان ها در تمام نقاط جهان برای امام حسین (ع) ارزش قائل هستند .

نماینده ولی فقیه در بنیاد ادامه داد: انقلاب اسلامی با این شعار که نهضت حسینی است، نشأت گرفته از انقلاب امام حسین (ع) است؛ پس ما هرچه داریم و امروز به آن افتخار می کنیم نشأت گرفته از امام حسین (ع) است و این حضرت برای ما الگوست، چه در بدو انقلاب و چه در 8 سال دفاع مقدس، امام حسین (ع) سفره و فرهنگ جهاد و ایثارگری را گستراند و فرزندان شما که در جبهه های جنگ شعارشان هیهات من الذله بود و سربند "یا حسین (ع)" و "یا ابوالفضل (ع)" می بستند، می خواستند اعلام کنند که برای اهداف و سرنوشت شان قیام کردند و راه شان، راه امام حسین (ع) است و مثل مقتدایشان می مانند، می جنگند و شهید می شوند ولی ذلت نمی کشند.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: درسی که امام حسین (ع) به فرزندان ما آموخت و درسی که جامعه ما به دنیا داد، باعث شد شاهد این باشیم که امروز در کشورهای دیگر هم وقتی می خواهند از یوق استکبار و طاغوت خارج شوند، الگویشان جمهوری اسلامی ایران است و می گویند باید مثل ایرانی ها باشیم.    

نماینده ولی فقیه در بنیاد گفت: من اوایل انقلاب در یک مسجد مسئول ثبت نام بودم و شاهد بودم که همه می گفتند باید بچه هایی که به مسجد می روند به جبهه بروند چون این ها افتخار ما هستند.

وی در ادامه به بیان ولایت مداری و شور حسینی در آغاز جنگ تحمیلی و آثار آن در جهان اسلام پرداخت و گفت: یک روز هم نوجوان سیزده ساله ای برای ثبت نام آمد و اصرار می کرد، من او را نصیحت کردم که تو بچه ای و برو درس بخوان اما او در پاسخ گفت که دوست دارم به جبهه بروم و در جواب من که به او گفتم قد تو هنوز به ژ3 نمی رسد و در جبهه چه کاری می توانی انجام دهی، گفت که من می خواهم کلمن آب بردارم و به رزمنده ها آب بدهم، سپس از او پرسیدم که آیا پدرش راضی است و او گفت که امام  فرموده باید به جبهه ها بروید و رضایت پدرم شرط نیست وقتی دستور امام باشد.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی افزود: حضرت قاسم هم در کزبلا 13 ساله بود و آنچه ما داریم همین فرموده های امام راحل (ره) است که اکنون می فهمیم چه راز و رمزی در آنها نهفته است.

وی با بیان این که نهضت ما نهضت حسینی است و باید در قبال خون شهدا و جانبازی جانبازان بکوشیم و رسالت مان را ایفا کنیم، ابراز کرد: پذیرش مسئولیت بنیاد برایم سخت بود، چرا که می ترسیدم از عهده آن برنیایم و مسلما با مسائلی که وجود دارد، این مسئولیت سنگین تر هم می شود؛ باید به مردم بگوییم که شهدا و جامعه ایثارگری چه کرده اند و یاد و خاطره آنها را حفظ کنیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران راه شهدا را حسینی خواند و گفت: ما هم باید سجاد وار و زینب وار عمل کنیم، شهدا و جانبازان با خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند و ما باید این درخت را حفظ و نگهداری کنیم.

وی گفت: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) فرمودند که خدمتگزاری وظیفه شماست ولی رسالت شما در بنیاد سپاسگزاری کردن است و به راستی آسایش امروزمان در برگزاری نماز جمعه های باشکوه مدیون خون شهدا است و قدرت و قاطعیت رئیس جمهور در سخنرانی نیویورک و رد درخواست های دیدار نیز نشأت گرفته از خون شهداست و هیچ کس جرات مقابله با ملت شهیدپرور ایران را ندارد و نمی تواند جلوی ما قد علم کند.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی آماری از جامعه ایثارگری ارائه کرد و گفت: 230 هزار شهید، 500 و 53 هزار جانباز و 80 هزار آزاده که مجموع این ها با جامعه هدف به طور کلی 3 میلیون و 237 هزار نفر است که تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند که مسائل زیادی دارند که وظیفه ماست در برطرف کردن آنها بکوشیم و مرتب به دیدار این بزرگواران برویم چرا که دیدار آنها و صفا و صمیمیت شان به ما نیرو می دهد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد با بیان این که خانواده شهدا برکت و به فرموده رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) گنجینه های انقلاب هستند، اظهار داشت: با توجه به کهولت سن والدین معزز شهدا باید برای حفظ ارتباط این نسل با نسل های آینده خاطراتشان را ثبت کنبم، چرا که حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طبق دستور و فرمان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) وظیفه ماست.

در پایان حجت الاسلام و المسلمین شهیدی با بیان این که امام حسین (ع) به ما آزادگی آموخت و وظیفه ما سنگین است و باید به فرمان و دستور مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) توجه کرد و بدان جامه عمل پوشاند، خطاب به اهالی شهیدپرور دلیجان گفت: توصیه من به شما همشهری هایم این است که اگر می خواهید عزت و سربلندی دنیا و آخرت را داشته باشید، نسبت به جامعه معزز ایثارگری و خانواده آنها عنایت داشته و آنها را مورد احترام قرار دهید.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, شهیدی محلاتی, شهیدی صابری, معاون رئیس جمهور, رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران, نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد شهید و امور ایثارگران, محمد علی شهیدی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *