گزارش تصویری

رقابت آنلاین دانش‌آموزان استان مرکزی در مسابقات قرآن

14 تیر 1399 کد خبر : 9886112200 | بازدید : 27802

به گزارش صبح محلات به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، مرحله استانی سی‌و‌هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان و پنجمین دوره مسابقات فرهنگیان استان مرکزی از اول تیرماه تا ۱۲همین ماه به صورت برخط(آنلاین) و ارتباط زنده با ۱۵ منطقه آموزشی استان با قرارگاه داوری که در مرکز تخصصی قرآن، عترت و نماز (دارالقرآن‌الکریم عباسیان) مستقرست در حال برگزاری است.

معصومه انصاری،  معاون پروررشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی در حاشیه برگزاری مسابقات مرحله استانی ۳۸اُمین دوره مسابقات دانش‌آموزی و پنجمین دوره مسابقات قرآن فرهنگیان در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه دانش‌آموزان حضور حداکثری در رشته‌های مختلف قرآنی دارند و شرکت ۸۰هزار دانش‌آموز به صورت نفر رشته در سطوح آموزشگاهی، شهرستانی و استانی گواه این ادعاست.

وی تصریح کرد: امسال در مرحله استانی مسابقات با توجه بع بحران شیوع کرونا، مسابقات در فضای مجازی و به صورت ارسال پخش زنده(آنلاین) و اجرای متسابق از طریق شبکه شاد از ۱۵قرارگاه داوری استان انجام و این نحوه برگزاری برای اولین بار در کشور رقم می‌خورد.

انصاری ادامه داد: از امتیازهای این دوره از مسابقات علاوه بر اجرای غیرحضوری، نتایج افراد منتخب مسابقات در روز بعد از مسابقات از طریق #کانال_ فعالیت‌های_ قرآن_ عترت _ و نماز_ آموزش_ پرورش_ استان_ مرکزی، در پیام رسان‌های #شاد، #ایتا با لینک و نشانی https://shadlink.medu.ir/markaziqenو https://eitaa.com/markaziqen  اعلام می‌شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: ترتیبی اتخاذ شده است که قرارگاه داوری به صورت همزمان جهت علاقمندان در بستر پیام رسان شاد پخش زنده و از طریق مانیتور در اختیار دانش‌آموزان و همکاران شرکت‌کننده قرار می‌گیرد و متسابقین، همکاران و کارشناسان قرآن در ادارات نیز تصویر هیئت داوران را مشاهده می‌کنند.

انصاری بیان کرد: در مرحله استانی این دوره از مسابقات ۲۴۴ شرکت‌کننده پسر و ۲۹۴ شرکت‌کننده دختر و در مجموع ۵۳۸ دانش‌آموز در رشته‌ها و گروه‌های مختلف که حق شرکت در مرحله فینال استانی را از ستاد مسابقات استان پس ازارسال فایل در اسفندماه و بررسی داوران را کسب کردند بایکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی اضافه کرد: مرحله کشوری نیز به صورت ارسال فایل اجرا از منتخبان استان‌ها و دعوت به اجرای برخط در مردادماه به مرکزیت قرارگاه‌های داوری مستقر در ادارت کل استان خراسان رضوی و تهران برگزار می‌شود.

انصاری بااشاره به اینکه دختران در ۹رشته و پسران در ۱۱رشته(اذان و مداحی ویژه پسران) بایکدیگر رقابت دارند، گفت: قرائت ترتیل و تحقیق، حفظ ویژه و حفظ عمومی، مفاهیم و تفسیر، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و مداحی، اذان، احکام و انشای نماز از جمله رشته‌های مورد نظر در مسابقات دانش‌آموزی است. رشته‌های تدریس احکام، حفظ کل و حفظ ۱۰جزء، قرائت و نهج‌البلاغه نیز رشته‌های ویژه فرهنگیان است. 
تگها: صبح محلات, آموزش و پرورش محلات, مسابقات آنلاین, مسابقه انلاین قرآن, قرآن

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *