استقرار صنایع تولید کاغذ از سنگ در محلات ابهامات فراوانی دارد

1 خرداد 1399 کد خبر : 9886112164 | بازدید : 1408

استاندار مرکزی با بیان اینکه کلیات ایجاد یک شهرک صنعتی خصوصی در محلات مصوب شد گفت: در رابطه با استقرار صنایعی نظیر صنایع تولید کاغذ از سنگ در شهرستان محلات ابهاماتی بسیاری وجود دارد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از تسنیم، سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی با اشاره به وضعیت مدیریت پسماند توسط شهرک‌های صنعتی اظهار داشت: طبق اعلام محیط زیست شهرک‌های صنعتی خصوصی اقدامات مطلوب‌تری را در راستای مدیریت پسماند و پساب نسبت به شرکت‌های صنعتی دولتی دارند که باید این مهم مورد توجه شرکت‌های دولتی باشد.

 

وی افزود: در رابطه با استقرار صنایع در شهرک‌های صنعتی، نیاز به بررسی داریم برای مثال در رابطه با استقرار صنایعی نظیر صنایع تولید کاغذ از سنگ در شهرستان محلات ابهاماتی بسیاری وجود دارد.

 

استاندار مرکزی تصریح کرد: برای تحقق بخشیدن به شعار سال و ایجاد تحول در تولید و یا جهش در تولید نیاز به اقدامات بزرگ و متفاوت است و برای توسعه سرمایه‌گذاری و افزایش اشتغال نیاز به انجام اقداماتی با جدیت بیشتر در راستای تولید هستیم.

 

آقازاده بیان کرد: واگذاری‌های پراکند و خارج از شهرک‌های صنعتی اصولی نبوده و خدمات‌رسانی به فعالیت‌های اقتصادی را با مشکل رو به رو کرده و از چارچوب اصلی خود خارج می‌کند و به طور قطع مشکلات عدیده‌ای را در آینده به همراه دارد ضمن اینکه اهلیت‌سنجی در بحث واگذاری اراضی دولتی از ضروریات است.

 

وی ادامه داد: در این جلسه باید کلیات ایجاد یک شهرک صنعتی خصوصی با امکان استقرار 2 واحد تولید کاغذ از سنگ و همچنین صنایع دیگر مصوب شود و تهیه طرح شهرک هم ظرف 2 ماه آینده باید انجام شود چراکه در غیر این صورت با توجه به اخذ جواز تاسیس توسط دو واحد تولیدکننده کاغذ ناچار هستیم اراضی خارج از شهرک صنعتی را به آنها واگذار کنیم.

 

کمبودهای شهرک صنعتی صدریه محلات با توجه به داشتن گران‌قیمت‌ترین زمین‌ها در بین شهرک‌های صنعتی برطرف شود

 

معاون عمرانی استاندار مرکزی هم با اشاره به شهرک صنعتی صدریه محلات گفت: این شهرک در حال حاضر از امکاناتی نظیر فضای سبز، مسجد، واحد خدماتی، و آتش نشانی محروم است که طرح بحث ساماندهی آن هم براساس همین کمبودها بود.

 

مهدیی زندیه‌وکیلی با اشاره به قیمت زمین در این شهرک عنوان کرد: گران‌قیمت‌ترین زمین‌ها در بین شهرک‌های صنعتی استان را در این شهرک شاهد هستیم و قیمت هر متر زمین در این شهرک به یک میلیون تومان می‌رسد که با توجه به این موضوع ارائه خدمات مطلوب مطالبه به حقی است.

 

رسالت کارگروه زیربنایی و شهرسازی فراتر از بعد اقتصادی موضوعات است

 

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی هم در این جلسه با اشاره به وجود ظرفیت‌هایی در بخشی از مناطق استان گفت: فراهم بودن زیرساخت‌ها و نهاده‌های معدنی در مناطقی مانند محلات، دلیجان و نیم‌ور بیانگر استعداد آنها برای سرمایه‌گذاری و استقبال سرمایه‌گذاران برای گرایش به سرمایه‌گذاری در این مناطق است.

 

حمیدرضا نوازنی تصریح کرد: رسالت این کارگروه آمایش و ساماندهی صنایع است و نباید تنها بعد اقتصادی را مد نظر بگیرد بلکه باید در راستای ساماندهی منطقه فعالیت‌هایی انجام و طرح ساماندهی تهیه شود.

 

وی بیان کرد: از منظر آمایش طبیعی در حال حاضر وضعیت معادن و صنایع محلات مطلوب نیست و اگر با حتی یک مورد اختصاص زمین در خارج از شهرک‌های صنعتی موافقت شود این روند باب می‌شود.

 

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی ادامه داد: از این ر توجه به وظایف آمایشی بسیار حائز اهمیت است.
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, اخبار محلات, استاندار مرکزی, آقازاده, کارخانه فراوری کاغذ از ضایعات سنگ, تولید کاغذ از ضایعات سنگ, صنایع سنگ محلات, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *