مدیر آموزش و پرورش شهرستان محلات:

برگزاری امتحانات نهایی بر اساس پروتکل‌های بهداشتی/ دانش‌آموزان ملزم به رعایت نکات بهداشتی هستند

1 خرداد 1399 کد خبر : 9886112163 | بازدید : 1513

مدیر آموزش و پرورش محلات گفت: برگزاری امتحانات نهایی در نوبت خرداد 1399 به خاطر شیوع بیماری کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومی  آموزش و پرورش شهرستان محلات حجت‌اله محمدی مدیر آموزش و پرورش در جلسه ستاد امتحانات گفت: برگزاری امتحانات نهایی در نوبت خرداد 1399 به خاطر شیوع بیماری کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و دانش‌آموزان می‌بایست نکات بهداشتی را رعایت کنند. ایشان افزود نتیجه امتحانات نهایی پایه دوازدهم در کنکور سراسری تأثیرگذار می‌باشد و این موضوع اهمیت آن را مضاعف می‌کند.

 امید یوسفی کارشناس سنجش با ارائه برنامه امتحانات نهایی نوبت خرداد ماه 99 و آمار شرکت کنندگان به تفکیک جنسیت و نظام آموزشی در امتحانات نهایی نوبت خرداد ماه گفت: شهرستان محلات دارای دو حوزه امتحانات نهایی است که حوزه شهید عباسی واقع در مدیریت آموزش و پرورش مخصوص دانش‌آموزان دختر و حوزه شهید بهشتی واقع در دبیرستان شهید بهشتی ویژه دانش‌آموزان پسر پیش بینی شده است.

 وی همچنین توضیحاتی در خصوص تمهیدات لازم جهت برگزاری هرچه مطلوب تر امتحانات نهایی بر اساس پروتکل های بهداشتی در نوبت خرداد ماه ارائه نمود.

 در ادامه پس از بیان نظرات و پیشنهادات توسط سایر اعضا، مواردی از قبیل تعیین حوزه امتحانات نهایی، تعیین عوامل اجرایی شامل رئیس، منشی و ناظر ثابت حوزه، امکانات و تجهیزات مورد نیاز جهت برگزاری مطلوب امتحانات نهایی، نکات امتحانی و بهداشتی و ... بررسی و تبادل نظر شد و تصمیماتی اتخاذ شد.

کارشناس سنجش در پایان با اشاره به همه‌گیری بیماری کوید 19 و به منظور رعایت موارد بهداشتی و حفظ سلامتی خود و دیگران تصریح کرد رعایت نکات ذیل از سوی شرکت کنندگان در امتحانات نهایی الزامی است:

1) حضور دانش‌آموزان حداقل نیم ساعت قبل از شروع امتحان در حوزه امتحانی الزامی می‌باشد.

2) حضور دانش‌آموزان در حوزه امتحانی بدون ماسک ممنوع می‌باشد.

3) با توجه به ممنوعیت دریافت و نگهداری وسایل شخصی دانش‌آموزان از جمله تلفن همراه، کیف، جزوه و ... توسط عوامل حوزه امتحانی، از آوردن آنها خودداری نمایند. در ضمن عوامل حوزه امتحانی هیچ گونه مسئولیتی در خصوص نگهداری وسایل مذکور ندارند.

4) به منظور رعایت موازین بهداشتی، صندلی تمامی شرکت کنندگان با فاصله 180 تا 200 سانتی متری چیدمان شده و قبل و بعد از هر امتحان تمامی صندلی‌ها و لوازم حوزه ضدعفونی می‌گردد.

5) هر گونه پذیرایی در حوزه ممنوع می‌باشد.

6) دانش‌آموزان حتماً لوازم تحریر مورد نیاز خود را به صورت شخصی همراه داشته باشند . ( 2 عدد خودکار آبی یا مشکی، خط‌کش، گونیا و .... )

گفتنی است ارزشیابی پایه اول ابتدایی و امتحانات نهم متوسطه به خاطر هدایت تحصیلی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار می‌شود. همچنین ارزشیابی پایه‌های دوم تا ششم ابتدایی با تصمیم شورای آموزشگاه می‌تواند به صورت حضوری یا غیرحضوری برگزار شود.

 
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات, آموزش و پرورش محلات, امتحانات, کرونا, دانش آموزان محلات, آموزش و پرورش محلات, امتحانات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *