نماینده محلات و دلیجان در واکنش به خبر بازداشت یکی از مدیران استان مرکزی؛

صراحتاً با آقای استاندار در این خصوص صحبت کرده بودم

14 اردیبهشت 1399 کد خبر : 9886112136 | بازدید : 2704

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس با اشاره به بازداشت یکی از مدیران استان در روز گذشته گفت: در مورد برخی مدیران بنده صراحتاً به آقای استاندار مطالبی را عرض کرده و از وی خواسته بودم تذکرات را جدی بگیرند و با اقدام به‌موقع مانع چنین مسائلی شوند، اما متأسفانه توجهی به مطالب نشد.

 

به گزارش صبح محلات، حجت‌الاسلام دکتر علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به بازداشت مدیر ارشد یکی از دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی در روز گذشته اظهار کرد: دولت باید در انتصاب‌ها دقت بیشتری کند، متأسفانه این نوع انتصابات برای کشور هزینه‌ساز است.

 

وی تصریح کرد: دولت باید افراد سالم و کسانی که از سلامت مالی و اخلاقی آنها اطمینان دارد را به کار گیرد تا هزینه‌ای متوجه کشور نشود.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: برخورد با کسانی که تخلف کرده و از موقعیت خود سوءاستفاده می‌کنند باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت گیرد تا باعث بی‌اعتمادی در جامعه نشود.

 

سلیمی گفت: در مورد مدیری که روز گذشته اخباری از آن به گوش رسید و سایر مدیران بنده صراحتاً به آقای استاندار مطالبی را عرض کرده و از وی خواسته بودم تذکرات را جدی بگیرند و با اقدام به‌موقع مانع چنین مسائلی شوند، اما متأسفانه توجهی به مطالب نشد.

 

وی با اشاره به اینکه فرد بازداشت شده مدیرکل قبلی یکی از ادارات مهم استان و سرپرست فعلی یکی دیگر از ادارات کلیدی بوده که گفته می‌شود دستگیری و بازداشت وی نیز به سبب سمت قبلی بوده، اظهار کرد: سؤال این است که چرا به چنین فردی پست جدیدی می‌دهند، متأسفانه جریان عجیب و غریبی در کشور حاکم است، در سال گذشته شاهد بودیم مدیری که در زمان حوادث مشغول جهانگردی بود، بعد از برکناری سمت بالاتری گرفت، این‌ها برای کشور درد است و موجب بی‌اعتمادی می‌شود که نباید اجازه داد چنین حرکت‌های صورت گیرد، بلکه باید با مدیران متخلف به‌شدت برخورد کرد و اجازه نداد برای کشور هزینه‌تراشی کنند.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس خاطرنشان کرد: سرمایه‌‌ اجتماعی جریان اصلاح‌طلب با چنین عزل‌ و نصب‌هایی به‌شدت آسیب دیده و مردم از اینکه مدیر متخلفی سمت جدید و مهم‌تری می‌گیرد، گله‌مند هستند.

 

سلیمی با اشاره به لزوم طرح شفافیت مالی گفت: کسی که مدیر می‌شود باید دارایی او قبل از مدیر شدن و بعد از مدیر شدن شفاف باشد تا مردم بدانند اندوخته او از کجا آمده است.

 

وی بیان کرد: فردی که 35 سال از عمرش وزیر بوده و حقوق او مشخص است چگونه است که گفته می‌شود دارایی او هزار میلیارد تومان است، به‌راستی این دارایی را از کجا آورده است و یا فردی که استاندار بوده و چگونه ده‌ها شرکت و کارخانه و ملک و املاک میلیاردی کسب کرده است.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس ادامه داد: مسائل مدیریتی تنها مربوط به مسائل مالی نیست، باید برای همیشه ریشه رانت را خشکاند، نباید اجازه داد پسر فلان وزیر با رانت پدرش به بزرگ‌ترین وارد کننده و صادرکننده خودروهای لوکس تبدیل شود.

 

سلیمی گفت: آخر بعضی از قصه‌ها به همین آقازاده و اشراف‌زاده‌ها ختم می‌شود، برخی از آقازاده‌ها بلای جان مردم شده‌اند، در بسیاری از جلسات اقتصادی گردن کلفت‌های پولدار به اسم تولیدکننده حضور دارند و از همه طلب‌کار هم هستند، کسی با تولید مخالف نیست، اما با رانت‌خواری همه مخالفند.

 

 وی تاکید کرد: چه تضمینی وجود دارد که سرویس‌های جاسوسی به  آقازاده‌هایی که در خارج هستند، وصل نشوند، تکلیف این مسائل باید روشن شود.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس گفت: اخیرا هم  یک شیوه جدید مدیریتی در حال گل کردن است و مدیران هرکجا کم می‌آورند مردم را به مطالبه‌گری از سوی نمایندگان سوق می‌دهند، کار اجرایی کردن وظیفه مدیران است، کار نماینده نظارت است، اگر ضعف و سستی وجود دارد قطعا ناشی ازعملکرد ضعیف خود مدیران است.

 

انتهای پیام/ 
تگها: صبح محلات, نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس, بازداشت یکی از مدیران ارشد استان مرکزی, استاندار مرکزی, فساد اقتصادی, حجت السلام سلیمی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *