علیرضا سلیمی خبرداد؛

ورود مجلس به بررسی آسیب‌های ناشی از کرونا به صنعت گردشگری

27 فروردین 1399 کد خبر : 9886112114 | بازدید : 5494

عضو فراکسیون گردشگری مجلس گفت: این فراکسیون به زودی جلسه‌ای با وزیر گردشگری برای بررسی آسیب های ناشی از کرونا به این صنعت برگزار خواهد کرد.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر ضرورت حمایت از فعالان صنعت گردشگری، اظهار داشت: پیش از شیوع ویروس کرونا، گردشگری در کشور ما یک صنعت رو به رشد بود و ما در بخش گردشگری داخلی و خارجی در حال پیشرفت بودیم.

 

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در بحث گردشگری پزشکی و دیگر بخش‌های گردشگری وضعیت ما بسیار مطلوب بود اما شیوع این بیماری در کشور آسیب جدی به این بخش وارد کرده است.

 

وی ادامه داد: در بخش گردشگری معمولاً سرمایه‌گذاری‌ها بسیار هنگفت است و اداره کردن مجموعه‌هایی چون هتل هزینه‌های زیادی در بر دارد و از سوی دیگر باید حقوق نیروهای بسیار زیاد شاغل در این اماکن پرداخت شود.

 

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت وعده هایی داده است مبنی بر اینکه آسیب‌های حاصل از بیماری کرونا را جبران کند و لازم است که به بخش گردشگری هم توجه لازم شود و ما پیگیر هستیم که تعهدات دولت در این زمینه عملیاتی شود.

 

سلیمی بیان کرد: معمولاً فعالان صنعت گردشگری همکاری بسیار خوبی با دولت دارند و در این شرایط که کسب و کار این اقشار دچار آسیب شده است، دولت هم باید از آنان حمایت ویژه کند.

 

عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید به صورت دقیق خسارت های این مجموعه‌ها برآورد شود و ذکر این نکته حائز اهمیت است که برخی از کارکنان و همچنین خدمه این مجموعه‌ها در فروردین ماه حقوق دریافت نکرده‌اند و در گذران زندگی خود با مشکل جدی مواجه هستند.

 

وی ادامه داد: دولت اعلام کرده است که از طریق ارائه بسته‌های حمایتی از اقشاری که در این مدت دچار آسیب شده‌اند، حمایت خواهد کرد که لازم است از فعالان این صنعت نیز حمایت ویژه کند.

 

سلیمی گفت: اعضای فراکسیون گردشگری قطعاً به زودی جلسه‌ای را با حضور وزیر گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی برگزار خواهند کرد تا درباره این مسئله چاره اندیشی شود.

 

پایان پیام
تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, فراکسیون گردشگری, صنعت گردشگری, شرایط کرونایی, کرونا, شهرستان محلات, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *