همایش هیئات مذهبی در شهرستان محلات برگزار شد

8 آبان 1392 کد خبر : 988611211 | بازدید : 6438

 

در آستانه آغاز ماه محرم، همایش هیئات مذهبی در شهرستان محلات برگزار شد.

 

به گزارش صبح محلات، در آستانه ماه محرم، همایش در خصوص هماهنگی برنامه های هئیات مذهبی شهرستان محلات در محل زورخانه علی ابن ابیطالب(ع) محلات برگزار شد.

 

در ابتدای این همایش، حجت الاسلام والمسلمین کاظمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ضمن خوش آمد گویی به مسئولین هیئت های شهرستان گفت: هیئت های مذهبی منتقل کننده شور و نشاط حسنی در روز عاشورا به مردم هستند و همه باید تلاش کنند تا این شور و نشاط حسنی به نحوه احسن و بدونه خدشه و عاری از خرافات به مردم منتقل شود.

 

وی در ادامه گفت: ایام محرم همچون بارانی که هوا را از آلودگی ها پاک می‌کند، موجب پاک شدن مردم و جامعه از آلودگی های باطنی می‌شود.

 

در ادامه جلسه حجت الاسلام ربانی امام جمعه محلات گفت: شور و حرارت عشق به امام حسین(ع) هرگز خاموش شدنی نیست و روز به روز بیشتر و بیشتر می شود و ما باید با ایجاد اتحاد و همدلی در هیات مذهبی بر بروز این شور و نشاط بیافزاییم.

 

وی در ادامه گفت: من پیشنهاد میکنم برای ایجاد فضای همدلی و اتحاد بیشتر بین هیئت ها، روز عاشورا اجتماعی بزرگ و متشکل از همه هیئت ها با برنامه‌ای واحد در محل گلزار شهداء برگزار شود تا همه مردم از آن بهره مند شوند.

 

همچنین در ادامه جلسه حجت الاسلام لطفی امام جمعه شهر نیمور نیز گفت: طبق گفته امام راحل این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است و هیئت های مذهبی هم می‌بایست با برنامه ریزی دقیق مراسمات خود را در طول دو ماه توزیع کنند تا همه مردم در طول این دو ماه از برنامه های فرهنگی مذهبی بهره کافی را ببرند.

 

وی در ادامه گفت: رعایت شور و شعور حسینی همراه با هم در هیئات و عزاداری ها لازم و ضروریست، و عزاداران باید بدانند شعور حسینی همان بصیرت است و بصیرت یعنی آن که بدانیم شمری که سر امام حسین(ع) را از تن جدا کرد، جانباز جنگ صفین بود و به علت بی بصیرتی راه را گم کرد.

 

لطفی در پایان سخنان خود گفت: بر همه ما لازم است تا با برنامه ریزی برای بانوان و ایجاد فضاهایی ویژه برای آنان در روزهای تاسوعا و عاشورا از سردرگمی و خیابان نشینی آنان جلوگیری کنیم.

 

در ادامه این همایش سرهنگ گودرزی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان محلات گفت: لازمه برنامه های جمعی، نظم و انضباط است و لازمه ایجاد نظم در مراسمات عزاداری همکاری مسئولین هیئات مذهبی ست و این مسئولین هیئت ها هستند که باید با همکاری با نیروی انتظامی به ایجاد نظم و انضباط در خیابانها و مراسمات عزاداری کمک کنند.

 

وی در ادامه گفت: نیروی انتظامی امسال نیز همچون سالهای گذشته برنامه ای ویژه جهت برخورد با انحرافات الاخصوص قمه زنی در هیئات دارد و به صورت جدی با انگشت شمار افرادی که به این کار مبادرت میکنند برخورد خواهد کرد.

 

در پایان همایش نجفی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات عراق در محلات گفت: در حال حاظر 95 درصد از هزینه های بازسازی عتبات عالیت در عراق توسط ایرانیان پرداخت می‌شود و ما به خود میبالیم که محلات در راه بازسازی عتبات نقش مؤثری داشته و دارد و طبق برنامه ریزی صورت گرفته صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف با 5 هزار تن سنگ تراورتن اهدائی معادن و کارخانه های سنگ محلات، سنگ فرش خواهد شد.

 

وی در پایان گفت: امسال نیز همچون سالهای گذشته در خصوص ورود پرچم گنبد حرم امام حسین (ع) به محلات رایزنی هایی صورت گرفته که انشاء الله در ایام محرم با برنامه ریزی سعی خواهد شد این پرچم به صورت گردشی به تمامی هئیت ها برده شود.

 

در خلال برگزاری این همایش ورزشکاران باستانی کار محلات نیز به اجرای برنامه های ورزشی پرداختند.

 

 

 

 
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, اخبار محلات, همایش هیئت های مذهبی محلات, زورخانه محلات, محرم در محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *