نماینده محلات و دلیجان در مجلس؛

تخلف دولت در عدم واریز 15 درصد حقوق دولتی معادن را پیگیری خواهیم کرد

10 اردیبهشت 1398 کد خبر : 9886112101 | بازدید : 87269

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس تصویب شده که باید ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن به آن منطقه تعلق بگیرد و صرف زیرساخت‌های منطقه شود ولی دولت تخلف قانونی کرده است که پیگیر این موضوع هستیم.

 

 تخلف دولت در عدم واریز 15 درصد حقوق دولتی معادن را پیگیری خواهیم کرد

 

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در دیدار با اعضای شورای اسلامی و دهیار روستای عیسی آباد محلات اظهار کرد: طبق مصوبه مجلس، ۳ درصد کل ارزش افزوده‌ای که مردم به دولت می‌پردازند، به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تعلق می‌گیرد و ماه به ماه بحساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود.

 

وی تصریح کرد: علاوه بر آن ۸ درصد بودجه شهرستان به بنیاد مسکن برای هزینه در روستاها تعلق می‌گیرد.

از صندوق توسعه ملی برای قنوات کشاورزی و آبرسانی به روستاها بودجه به جهادکشاورزی تعلق می‌گیرد، همچنین از صندوق توسعه، یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستایی تعلق گرفته است که در مجموع نگاه مجلس به روستاها یک نگاه ویژه‌ای است.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس افزود: در مجلس تصویب شده که باید ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن به آن منطقه تعلق بگیرد و صرف زیرساخت‌های منطقه شود ولی دولت تخلف قانونی کرده است که پیگیر این موضوع هستیم و اکنون وزارت اقتصاد اعلام کرده که به وزارت صنعت و معدن مبلغی در این خصوص پرداخت شده که از طریق دیوان محاسبات کل کشور پیگیر آن خواهیم بود.

 

سلیمی بیان داشت: در ناحیه صنعتی ورین پیگیری‌های فراوانی صورت گرفت، باید سرمایه گذاران را تشویق کنیم تا چند واحد صنعتی در این ناحیه احداث شود.

 

انتهای پیام/ 
تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, نماینده محلات و دلیجان در مجلس, بررسی تخلف دولت, حقوق دولتی معادن, سهم شهرستان محلات از حقوق دولتی معادن

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *