افزایش 50 درصدی سرمایه گذاری صنعتی در محلات

7 اردیبهشت 1398 کد خبر : 9886112081 | بازدید : 548

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: حجم سرمایه گذاری در بخش صنعت این شهرستان در یک سال اخیر 50 درصد افزایش یافت.

 

 

به گزارش صبح محلات، «رضا ملکی» رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات در گفت و گو با ایرنا افزود: سال گذشته چهار هزار و 86 میلیون ریال در بخش صنعت این شهرستان سرمایه گذاری شد که این میزان سرمایه گذاری در سال قبل از آن، 2 هزار و 160 میلیون ریال بوده است.

 

وی اظهار داشت: با این میزان سرمایه گذاری صنعتی، زمینه اشتغال 156 نفر در این شهرستان فراهم شده است.

ملکی ادامه داد: پارسال 13 پروانه بهره برداری در این شهرستان صادر شد که نسبت به سال قبل، پنج پروانه افزایش نشان می دهد.

وی عنوان کرد: در یک سال گذشته، 38 جواز تاسیس در این شهرستان صادر شد که برآورد سرمایه گذاری این واحدها بیش از 17 هزار میلیون ریال است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: مهمترین جوازهای صادر شده در زمینه فرآوری سنگ، تولید کاغذ از سنگ و مواد شیمیایی است که بهره برداری از این طرح ها اشتغال 656 نفر را فراهم می کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: یک شهرک صنعتی، یک ناحیه و 2 قطب صنعتی در محلات وجود دارد که 287 واحد صنعتی در آن ها فعالیت می کنند.

ملکی افزود: در این واحدهای صنعتی حدود چهار هزار فرصت شغلی فراهم شده است.

وی گفت: 115 واحد معدنی در محلات وجود دارد که 75 واحد آن فعال است و 62 واحد در حوزه سنگ تراورتن فعالیت می کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات افزود: سهم 50 درصدی اقتصاد محلات در زمینه تولید سنگ ‌های خام و تزئینی توانسته رونق اقتصادی مناسبی را برای این شهرستان رقم بزند.

محلات واقع در جنوب استان مرکزی و در 262 کیلومتری جنوب غربی پایتخت کشور است که 55 هزار نفر جمعیت دارد و شهرت آن در حوزه تولید سنگ تزئینی، گل و گیاه زینتی و تریکو است.
تگها: صبح محلات, افزایش سرمایه گذاری صنعتی, محلات, شهرستان محلات, سرمایه گذاری صنعتی, رئیس اداره صنعت معدن و تجارت محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *