سلیمی

نگاه به غرب معجزه‌ نمی کند

7 اردیبهشت 1398 کد خبر : 9886112080 | بازدید : 453

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بی سابقه ترین تحریم در دوره افرادی به کشور تحمیل شد که ادعا می‌کردند زبان مذاکره با جهان را می‌دانند، اما روشن شد عده‌ای زبان امتیاز دادن را می‌دانند و عرضه امتیاز گرفتن را ندارند.

 

 

به گزارش صبح محلات به نقل از ایسنا، یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به موضوع رونق تولید و با بیان اینکه اهتمام به این مهم تنها راه نجات ما در این شرایط است، گفت: نگاه افراد باید از گدایی اقتدار به سوی تقویت تولید ملی تغییر کند.

 

علیرضا سلیمی با تاکید بر لزوم اهتمام به موضوع رونق تولید در شرایط عدم تمدید معافیت‌های نفتی از سوی آمریکا بیان کرد: هیچ مسیری به جز افزایش تولید ملی و رونق تولید نداریم، افزایش صادرات غیر نفتی و ارتباط تنگاتنگ با کشورهای منطقه و نگاه به شرق باید مورد اهتمام ما باشد، در این شرایط خاص آنچه که می‌تواند ما را از دست شرارت‌های آمریکا و ترامپ نجات دهد این است که نگاهمان را به سوی تقویت اقتصاد ملی تغییر دهیم.

 

وی افزود: متأسفانه برخی از نگاه‌ها هنوز که هنوز است به سمت گدایی اقتدار در حوزه اقتصاد از کشورهای غربی است، این نگاه باید کاملاً به سوی رونق تولید داخلی تغییر کند. همه باید به سمت افزایش و کیفی شدن تولیدات، افزایش صادرات غیر نفتی، مدیریت نقدینگی به سوی حوزه‌های مولد، رونق بازار بورس و توسعه تجارت با کشورهای همسایه گام برداریم و باید توجه کنیم که نگاه به غرب معجزه آسا نیست.

 

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بی سابقه ترین تحریم در دوره افرادی به کشور تحمیل شد که ادعا می‌کردند زبان مذاکره با جهان را می‌دانند، اما روشن شد عده‌ای زبان امتیاز دادن را می‌دانند و عرضه امتیاز گرفتن را ندارند، صرفاً پی در پی امیتاز دادند و دشمن را تحریک کردند که اکنون زمان امتیاز گرفتن و فشار آوردن بیشتر است. امروز حتی برخی از این افرادی که تصورات خام داشتند و خود را باهوش می‌پنداشتند و تصور می‌کردند که جهان با ساز آن‌ها کوک می‌شود متوجه شدند که دچار خطا شده‌اند، امیدوارم نگاه آن‌ها تغییر کند و به صورت جدی تر به مقاوم سازی اقتصاد ملی و رونق تولید توجه کنند.

 

سلیمی در پایان اضافه کرد: برخی هنوز به دنبال واردات و گدایی اقتدار از برخی کشورها هستند، امیدوارم این مسیر ریل را تغییر دهند، امیدوارم برای ادامه راه این قطار یک سوزنبان ماهر بتواند این لکوموتیو را بر روی ریل اصلی خود قرار دهد.
تگها: صبح محلات, دکتر سلیمی, نماینده محلات و دلیجان در مجلس, رونق تولید, تولیدات غیر نفتی, صادرات غیر نفتی, مذاکره, امتیاز, زبان مذاکره

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *