یک نماینده مجمع نمایندگان استان مرکزی:

مجمع مشورتی استان‌ها کارکرد حزبی دارد/ سؤال تعدادی از نمایندگان از وزیر کشور در خصوص فعالیت‌های مجمع

4 اردیبهشت 1398 کد خبر : 9886112063 | بازدید : 1105

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر اینکه مجمع مشورتی استان‌ها کارکرد حزبی دارد، گفت: به عبارتی برخی خواسته‌اند تا با استفاده از امکانات دولتی به پیشبرد اهداف حزبی خود بپردازند.

 

 

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص سؤال تعدادی از نمایندگان مجلس از وزیر کشور در خصوص فعالیت‌های حزبی مجمع مشورتی استان‌ها گفت: ما با اصل مشاوره و مشورت موافقیم و هیچ‌کس مخالف مشورت نیست اما برای مشورت باید به سراغ افراد متخصص، باتجربه و کار بلد برویم.

 

سلیمی ضمن تأکید بر اینکه مجمع مشورتی استان‌ها کارکرد حزبی دارد، عنوان کرد: سؤال این است، آقایانی که به اسم مجمع مشورتی جمع شده‌اند تخصصشان چیست؟ عضو کدام حزب‌اند؟ و چرا فراجناحی نیستند؟

 

وی افزود: به عبارتی برخی خواسته‌اند تا با استفاده از امکانات دولتی به پیشبرد اهداف حزبی خود بپردازند.

 

این نماینده مجلس استفاده از امکانات دولتی برای پیشبرد اهداف حزبی را صحیح ندانست و بابیان اینکه یکی از دلایل اساسی طرح سؤال از وزیر کشور همین موضوع است بیان کرد: اساس مسئله این است که درعین‌حال که مشورت گرفتن دستور اسلامی است اما طبق قاعده کلی معرِف باید ارجح از معرَف باشد.

 

سلیمی ادامه داد: کسی که می‌خواهد در یک فنی مشورت بدهد باید نسبت به آن شخص که مشاوره را دریافت می‌کند ارجحیت داشته باشد. حال باید پرسید اعضای این مجمع چه ارجحیتی نسبت به مشورت پذیران خوددارند.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سؤال  تعدادی از نمایندگان مجلس از وزیر کشور در خصوص فعالیت‌های حزبی مجمع مشورتی استان‌ها به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع شده است.

 

متن سؤال نمایندگان مجلس از وزیر کشور به شرح زیر است:

 

شرح سؤال: با عنایت به اینکه تشکلی تحت عنوان شورای مشورتی توسعه در کلیه استان‌های کشور به ریاست رؤسای ستادهای انتخاباتی آقای روحانی تشکیل‌شده و مشغول به فعالیت است و فعالیت این تشکل در راستای اهداف سیاسی جریان سیاسی اصلاح‌طلبان و حامیان دولت و به‌طور خاص حزب اعتدال و توسعه به‌منظور ایجاد شبکه اجتماعی است، اولاً چرا تشکل‌های فوق‌الذکر که ماهیت سیاسی دارند بدون اخذ مجوز قانونی لازم در حال فعالیت می‌باشند. ثانیاً چرا استانداران و فرمانداران به‌صورت علنی از تشکل یادشده حمایت کرده و امکانات دولتی و بودجه را در اختیار آن می‌گذارند.

 

این نامه به امضای ۱۰ نفر از نمایندگان به شرح زیر رسیده است؛ علی‌اکبر کریمی، علیرضا سلیمی، احد آزادیخواه، محمد دهقان، ابوالفضل ابوترابی، احمد سالک، احمد امیرآبادی، سیدراضی نوری، محمود شکری، نصرالله پژمان فر، سیداحسان قاضی زاده هاشمی، سیدصادق طباطبایی نژاد، سیدناصر موسوی لارگانی، سیدحسین نقوی حسینی، حسینعلی حاجی دلیگانی، ابراهیم رضایی

 

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, مجمع مشورتی, استان مرکزی, علیرضا سلیمی, نماینده محلات و دلیجان در مجلس, مجلس شورای اسلامی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *